×
Etiketë: karantinës
Lajme26 Shtator 2020
Zvicra ka marrë vendim që Kosovën ta largojë nga lista e zezë, duke hequr karantimin për qytetarët që kthehen në shtetin zviceran nga data 28 shtator. Pak orë pas këtij vendimi, mërgimtarët kanë filluar të...
Lajme25 Shtator 2020
Bashkatdhetarët që vijnë nga Zvicra në Kosovë nuk do t’i nënshtrohen karantinës. Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, përmes një njoftimi në Facebook, tha se ky vendim ka ardhur pas vlerësimit që është bërë nga Zyra...
Bota/Rajoni25 Shtator 2020
Nga 28 shtatori, Kosova do të largohet nga lista e karantinës në Zvicër. Zyra Federale e Shëndetit Publik (BAG) sapo ka aktualizuar listën e vendeve me rrezik për koronavirusin. Britania e Madhe, Portugalia dhe Belgjika...
Bota/Rajoni22 Shtator 2020
Kanë kaluar më shumë se dy muaj qëkur Zvicra, në kuadër të masave kundër përhapjes së koronavirusit ka vendosur listën e vendeve të rrezikut, të njohur si lista e “karantinës”. Në këtë listë zënë vend...
Bota/Rajoni05 Shtator 2020
BAG ka riaktualizuar listën e shteteve dhe zonave me rrezik në rritje për infektim me koronavirusi. Kroacia dhe San Marino, veç të tjerave, janë shtetet e reja në këtë listë. Ndërkaq, Belgjika dhe Luksemburgu janë...
Bota/Rajoni19 Gusht 2020
Zvicra ka shtuar Shqipërinë në vendet me karantinë të detyrueshme, nëse hyn në territorin e saj. Qeveria zvicerane ka përditësuar listën e vendeve, ardhja nga të cilat do ketë karantinë të detyruar në këtë shtet...
Bota/Rajoni14 Gusht 2020
Mijëra pushues mund të kenë anuluar planet e tyre, pas vendimit të ri të Mbretërisë së Bashkuar për vendosje të Francës në listën e vendeve të karantinës nga dita e shtunë. Në vendim është thënë...
Front TV12 Gusht 2020
Drejtori i Inspekcionit në Komunën e Prishtinës, Adonis Tahiri, në një intervistë për Front Online, ka thënë që vendimi për rikthimin e karantinës në Prishtinë është në duar të ekzekutivit. “Sikurse në rastin e parë...
Bota/Rajoni28 Korrik 2020
Zëvendëskryeministri i Republikës Çeke, Jan Hamacek, tha se qeveria e këtij vendi do të krijojë një mekanizëm të ri për të koordinuar sistemin e “karantinës së mençur”. Në këtë mekanizëm u tha se do të...
Lajme16 Korrik 2020
Kur kanë kaluar më shumë se gjashtë javë prej se është mbyllur karantina, në Qendrën e Studentëve në Prishtinë ka filluar renovimi i konvikteve. Pjesë e renovimeve do të jenë, konviktet numër 1,2,4,5 si dhe...
Lajme09 Korrik 2020
Informacione aktuale rreth udhëtimeve hyrëse në Gjermani, rregullave të karantinës dhe aplikimit për vizë, transmeton albinfo.ch. Aktualisht mund të lëshohen viza vetëm në rastet përjashtimore paraqitur më poshtë: Aplikimet, që përfshihen në rastet përjashtimore të...
Bota/Rajoni04 Korrik 2020
Autoritetet britanike kanë hequr masën e karantinës 14-ditore për qytetarët e 56 vendeve. Ministria britanike e Transportit njoftoi se masa e karantinës për qytetarët që hyjnë në Britaninë e Madhe nga 56 vende do të...
Bota/Rajoni30 Qershor 2020
Fotografi të shkrepura në Bangkok, Tajlandë tregojnë ndikimin që kanë pasur në cilësinë e ajrit tre muajt e karantinës së vendosur për shkak të koronavirusit. Qielli i kryeqytetit tajlandez ishte i mbuluar nga një smogu...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.