Lajme

Rastet e reja me Coronavirus vijnë nga këto komuna

Rastet e reja me Coronavirus vijnë nga këto komuna
23:45 | 07 Korrik 2020

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, ka njoftuar se sonte janë konfirmuar edhe 183 raste me COVID-19 në Kosovë, ndërsa janë shëruar 57 pacientë.

Rastet e reja janë kryesisht raste kontakti thuhet në njoftimin e Institutit.

Komunat që kanë shënuar sonte raste të reja me koronavirus janë: komuna e Prishtinës 73 raste, komuna e Gjilanit 20 raste, komuna e Pejës 13 raste, komuna e Vushtrrisë 11 raste, komuna e Fushë Kosovës 10 raste, komuna e Lipjanit 10 raste, komuna e Mitrovicës 9 raste, komuna e Skenderajt 6 raste, komuna e Ferizajt 6 raste, komuna e Prizrenit 4 raste, komuna e Drenasit 4 raste, komuna e Podujevës 3 raste, komuna e Kamenicës 3 raste, me nga 2 raste komunat: Rahovecit, Viti, Istog, Graçanicë dhe me nga 1 rast komunat: Zubin Potok, Dragash dhe Malishevë.

Numri total i rasteve pozitive është 3.886 raste nga 26.039 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2, me gjithsej 82 raste të vdekjes të cilët kanë pasur sëmundje të tjera shoqëruese

Ndërsa janë shëruar gjithsej 2.003 raste, kurse raste aktive janë 1.801.

Kush janë parakushtet efektivitetit dhe efiçiencës?

Të tjera