×
Etiketë: këto
Bota/Rajoni30 Shtator 2020
Britania dhe Kanadaja kanë vendosur sanksione ndaj Presidentit bjellorus Alexander Lukashenko, djalit të tij dhe zyrtarëve të tjerë të lartë lidhur me pretendimet për manipulimin e zgjedhjeve presidenciale të vendit dhe aktet e dhunës ndaj...
Front TV29 Shtator 2020
Këto janë dyshimet e Gjykatës Speciale ndaj Hashim Haradinajt Nënkryetari I OVL-së së UCK-së , Nasim Haradinaj nga Gjykata Speciale po akuzohet për frikësim, hakmarrje dhe shkelje të fshehtësisë së procedurave. “ Me 24 shtator...
Lajme29 Shtator 2020
Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka bërë të ditur se janë raportuar edhe 54 raste të reja me Coronavirus brenda 24-orëve në Kosovë, raporton Front Online. Rastet pozitive janë nga: komuna Prishtinë 26 raste, komuna...
Lajme29 Shtator 2020
Autoritetet e Zvicrës ditë më parë e kanë hequr Kosovën nga lista e vendeve, qytetarët e të cilëve duhet të karantinohen nëse mbërrijnë në shtetin zviceran. Ky lajm ka bërë që shumë mërgimtarë që jetojnë...
Lajme29 Shtator 2020
Përmes një komunikate për media, Dhomat e Specializuara, kanë njoftuar se të martën, më 29 shtator në orën 15, në sallën e gjyqit në Hagë do të mbahet paraqitja e parë e Nasim Haradinaj. Haradinaj...
Ekonomi28 Shtator 2020
KEDS njofton konsumatoret se do të ketë ndërprerje të rrymës për shkak të punimeve në rrjet. Njoftimet nga KEDS për punimet në rrjet. 29.09.2020 Punime të domosdoshme për siguri të sistemit Mitrovicë 1. Nga NS...
Lajme28 Shtator 2020
48 raste të reja me Coronavirus janë shënuar gjatë 24-orëve të fundit në Kosovë, raporton Front Online. IKSHPK-ja ka njoftuar se rastet pozitive janë nga: komuna Prishtinë 10 raste, komuna Mitrovicë 5 raste, komuna Pejë...
Lajme27 Shtator 2020
IKShPK sapo ka publikuar rastet me koronavirus në vendin tonë. Brenda 24 orëve të fundit janë testuar gjithsej 525 mostra, ku prej tyre raste pozitive janë 47, ndërsa janë shëruar 113 persona.Postimi i plotë: 113...
Lajme26 Shtator 2020
Në 24 orët e fundit, në Kosovë janë raportuar edhe 46 raste të reja me Covid-19, raporton Front Online. Një gjë e tillë është bërë e ditur nga Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik. Rastet e...
Bota/Rajoni26 Shtator 2020
Mbi 900 mijë shtetas nga Ballkani Perëndimor jetojnë në Gjermani. Mbi 350 mijë janë në marrëdhënie të rregullta pune, shumica si të kualifikuar. Por pagat e tyre janë më të ulëta se të gjermanëve. Afro...
Lajme25 Shtator 2020
 prej 100 Euro në muaj, për muajt korrik, gusht dhe shtator 2020, në vlerë totale prej 1,593,400 Euro (Një milion e pesëqind e nëntëdhjetë e tremijë e katërqind €). Pagesa e orëve shtesë, si dhe...
Lajme24 Shtator 2020
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK), ka njoftuar edhe për   63  raste të reja me Coronavirus, brenda 24-orëve të fundit, raporton Front Online. Rastet pozitive janë nga komuna Prishtinë 24 raste, komuna Lipjan...
Front TV23 Shtator 2020
Këto parkingje publike te “Kafet e Vogla”, ngasësit e veturave, mund t`i shfrytëzojnë falas vetëm edhe për pak ditë. Nga 12 tetori ato do të bëhen me pagesë. Në fakt, ky lokacion është vetëm njëri...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.