×
 • Lajme
 • Ekonomi
 • Ekonomi

  Në këto vende do të ketë ndërprerje të rrymës për shkak të punimeve

  FrontOnline
  28 Shtator 2020

  KEDS njofton konsumatoret se do të ketë ndërprerje të rrymës për shkak të punimeve në rrjet.

  Njoftimet nga KEDS për punimet në rrjet.

  29.09.2020
  Punime të domosdoshme për siguri të sistemit

  Mitrovicë

  1.
  Nga NS 35/10 kV Shupkovci I do të ndërprehet:
  Dalja 10 kV Kqiqi (Kodi: 70000102) prej orës 09:00-12:00 dhe prej orës 13:00- 16:00
  Vendet: Shupkovci, Kçiqi i Vogël dhe Kçiqi i Madh.
  Arsyeja: Pastrimi i trasesë nga vegjetacioni.

  Ferizaj

  1.
  Nga TS 35/10kV Kaçaniku do të ndërprehet:
  Dalja 10 kV Kaçaniku i Vjetër (Kodi: 40043007) prej orës 09:00-12:00 dhe prej orës 13:00- 17:00
  Vendet: Doganaj, Duraj, Kaçanik i Vjetër, Stagovë, Begracë dhe Elezaj.
  Arsyeja: Pastrimi i trasesë nga vegjetacioni.

  Gjakovë

  1.
  Nga TS 35/10 kV Gjakova I do të ndërprehet:
  Dalja 10 kV Dobroshi (Kodi: 80080007) prej orës 09:00-12:00 dhe prej orës 13:00- 16:00
  Vendet: Batushë, Berjah, Brovinë, Dobrosh, Hereç, Molliq, Nivokaz, Osek Hilë (një pjesë), Pacaj, Skivjan (një pjesë), Stubëll; rrugët: Dedë Gjon Luli (një pjesë), Pashko Vasa dhe Lekë Dukagjini.
  Arsyeja: Pastrimi i trasesë nga vegjetacioni.

  30.09.2020
  Punime në projekte investive

  Prishtinë

  1.
  Në NS 110/35/10 kV Prishtina 1 të ndërprehet:
  Dalja 10kV J17 Bercom (kodi: 10000011) prej orës 09:00 – 13:00
  Vendet: Bercom.
  Arsyeja: Selektimi i kabllove të tensionit të mesëm.

  2.
  Në NS 110/35/10 kV Prishtina 1 të ndërprehet:
  Dalja 10kV J14 Jumco(kodi: 10000004) prej orës 09:00 – 13:00
  Vendet: Jumko, Zona Industriale – një pjesë.
  Arsyeja: Selektimi i kabllove të tensionit të mesëm.

  3.
  Nga NS 220/10kV Drenasi do të ndërprehet:
  Dalja 10kV Gllobari 2 (Kodi: 16100028) prej orës 08:30-09:00 dhe nga 15:00 -17:00
  Vendet: Tërestenik, Shtuticë, Polluzhë dhe Gllobar.
  Arsyeja: Krijimi i kushteve pa tension, largimi i urave të tensionit të mesëm.

  4.
  Nga NS 220/10kV Drenasi do të ndërprehet:
  TS 10/0.4kV Tërstenik Cakiqët (kod: 16100028121) prej orës 08:30 -17:00
  Vendet: Cakiqët.
  Arsyeja: Ndërrimi i ormanit, ndarësit dhe i transformotorit të ri.

  5.
  Nga TS 35/10kV Fushë Kosova II.do të ndërprehet:
  TS 10/0.4kV Bardh i Madh te Sadiku (kod: 15018018063) prej orës 09:00 -16:00
  Vendet: Te Sadiku.
  Arsyeja: Shtrirja e kabllos nën linjën ekzistuese.

  6.
  Nga TS 35/10kV Fushë-Kosova II do të ndërprehet:
  NS 10/04kV Gërgurët (kodi: 15018018065) prej orës 09:00 deri në ora -16:00
  Vendet: Gërgurët.
  Arsyeja: Vendosja e shtyllave nën tension.

  7.
  Nga TS 220/35/10(20)kV Podujeva do të ndërprehet:
  Dalja 10kV Ballovc (Kodi: 14000008) prej orës 08:00 dhe nga 16:00
  Vendet: Surkishi, Lladofci, Sfeqël, Dumoshi, Shajkovci, Surdulli, Hertica, Drazhnje, Rakenica dhe Turuqica.
  Arsyeja: Energjizimi i linjes se dhe trafos në kuadër të projektit Dumosh 2.

  8.
  Nga TS 110/10(20)kV Prishtina 2 do të ndërprehet:
  NS 10/04kV Ilirida 4 (Taslixhe 4) (kodi: 11000004017) prej orës 09:00 deri në ora -21:00
  Vendet: Tasligje 4.
  Arsyeja: Ndërrimi i kthinave 2+1 dhe i ormanit të tensionit të ulët.

  9.
  NS 220/35/10(20)kV Podujeva do të ndërprehet:
  NS 10/04kV Furra Laura (kodi: 14000001004 ) prej orës 09:00 deri në ora 17:00
  Vendet: Një pjesë e rr. Skënderbeu, një pjesë e Valon Hasanit.
  Arsyeja: Kyçja e konsumatorëve në rrjetin e ri.

  IPKO i dhuron Komunës së Fushë Kosovës ekografi të sofistikuar për zbulimin e hershëm të kancerit Konfirmon përkushtimin e saj…
  Nga Rubrika
  Lajme21 Shkurt 2024
  Musa Damati, avokat i deputetit të AAK-së, Pal Lekaj, ka deklaruar se aktakuza e Prokurorisë ndaj kryetarit të Kuvendit, Glauk Konjufca, nuk...
  Front TV21 Shkurt 2024
  Zëvendëskryetari i Komisionit për Mbikëqyrjen e Agjencisë së Kosovës, Salih Zyba, nuk ka dhënë shumë detaje se për çfarë është diskutuar në...
  Lajme21 Shkurt 2024
  Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca ka deklaruar se marrëdhëniet ndërmjet Kosovës dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës nuk janë për...
  Të tjera
  Vip21 Shkurt 2024
  Aktori dhe komediani Eewen Macintosh, i cili luajti Kit Bishop në serialin "The Office", vdiq në moshën 50-vjeçare. Ewan Mackintosh ishte më...
  Bota/Rajoni21 Shkurt 2024
  Alexei Navalny mund të jetë vrarë nga një grusht në zemër, një teknikë e përdorur dikur nga agjentët sekret në kohën e...
  Lajme21 Shkurt 2024
  Me propozim të prokurorit special Ilir Morina, është mbyllur për publikun gjykimi ndaj të akuzuarit Dejan Raciq, i cili ngarkohet për dhunim...
  Lajme21 Shkurt 2024
  Kryeparlamentari, Glauk Konjufca ka zgjedhur të mbrohet në heshtje, në seancën gjyqësore me akuzën për hedhje të gazit lotsjellës disa vite më...
  Ekonomi21 Shkurt 2024
  Sot po flasim për derivate. Por jo për çdo lloj derivati, po flasim për derivatet e Petrol Company. Me derivatet e kësaj...
  Kronika21 Shkurt 2024
  Policia e Kosovës, gjegjësisht njësiti (Fast Kosova), me mbështetje të Njësisë Speciale Operative, sot më 21.02.2024, pas një pune intensive në terren,...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.