×
Etiketë: vende
Bota/Rajoni30 Shtator 2020
Finalizohet operacioni ndërkombëtar, 7 shqiptarë në pranga, arrestohen dhe të huaj nga 35 vende. Operacioni ndërkombëtar është koduar ” SEE JAD”. Operacioni katër ditor u organizua nga Europol, me fokus parandalimin dhe goditjen e veprimtarisë...
Bota/Rajoni30 Shtator 2020
Britania dhe Kanadaja kanë vendosur sanksione ndaj Presidentit bjellorus Alexander Lukashenko, djalit të tij dhe zyrtarëve të tjerë të lartë lidhur me pretendimet për manipulimin e zgjedhjeve presidenciale të vendit dhe aktet e dhunës ndaj...
Bota/Rajoni29 Shtator 2020
Një test që mund ta diagnostikojë saktë koronavirusin brenda pak minutash, do ta zgjerojë në mënyrë dramatike testimin në vendet me të ardhura të ulëta dhe të mesme, tha Organizata Botërore e Shëndetësisë. Sipas saj,...
Ekonomi28 Shtator 2020
KEDS njofton konsumatoret se do të ketë ndërprerje të rrymës për shkak të punimeve në rrjet. Njoftimet nga KEDS për punimet në rrjet. 29.09.2020 Punime të domosdoshme për siguri të sistemit Mitrovicë 1. Nga NS...
Lajme26 Shtator 2020
Ministri i Infrastrukturës, Arban Abrashi, është takuar me ekipin e Korporatës Financiare Amerikane për Zhvillim Ndërkombëtar. Me anë të një postimi në Facebook, Abrashi ka paralajmëruar projekte infrastrukturore që do ta integrojnë Kosovën më mirë,...
Lajme24 Shtator 2020
Arsyeja: Punime të domosdoshme për siguri të sistemit.   Njoftimet nga KEDS për punimet në rrjet 25.09.2020 Pejë 1. Nga TS 110/10kV Deçani do të ndërprehet: Dalja 10 kV Ledinat (Kodi: 53000001) prej orës 10:00...
Ekonomi22 Shtator 2020
Ligji për Rimëkëmbje Ekonomike për të disatën herë është proceduar në Kuvend për t’u miratuar, por që për të njëjtin nuk po janë të mjaftueshme votat për të kaluar. Me këtë projektligj synohet që përmes...
Lajme21 Shtator 2020
I dërguari special i SHBA-së për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell sot është takuar me Kryeministrin e Kosovës, Avdullah Hoti, me të cilin ka nënshkruajtur marrëveshjen për fillimin e zbatimit të marrëveshjes për normalizimin ekonomik mes...
Bota/Rajoni18 Shtator 2020
Njëzet e nëntë vende, përfshirë Shtetet e Bashkuara dhe Gjermaninë, lëshuan një deklaratë të përbashkët, duke dënuar Bjellorusinë për mbylljen e Internetit dhe bllokimin e disa faqeve pas zgjedhjeve presidenciale “të manipuluara” muajin e kaluar....
Lajme17 Shtator 2020
Gjatë ditës së nesërme pritet të ketë ndërprerje të rrymës në disa qytete të Kosovës, përfshirë këtu: Prishtinën, Mitrovicën, Prizrenin, Ferizajn e Gjilanin, shkruan Front Online. Sipas KEDS, kjo ndërprerje pritet të jetë për shkak...
Lajme16 Shtator 2020
Njoftimet nga KEDS për punimet në rrjet: 17.09.2020 Pejë 1. Nga TS 35/10kV Gurrakoci do të ndërprehet: Dalja 10 kV Dobrusha (Kodi: 50052001) prej orës 11:00 deri në ora 14:00 Vendet: fshatrat: Prekallë, Dobrushë, Kashicë,...
Lajme15 Shtator 2020
Ministri i Infrastrukturës, Arban Abrashi, pas një takimi me Matej Zakonjshekun, drejtor i Sekretarisë së përhershme të komunitetit të transportit në Komisionin Evropian, ka thënë se kanë diskutuar për projekte e përbashkëta të vendeve të...
Lajme10 Shtator 2020
KEDS njofton qytetarët se do të ketë ndërprerje të rrymës në disa zona për shkak të punimeve në rrjet. Njoftime 11.09.2020 Punime të domosdoshme për siguri te sistemit Prishtinë 1. NS 35/10kV Koliq do të...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.