×
Etiketë: vende
Vip01 Shtator 2020
Pandemia COVID-19, ka rënduar gjendjen ekonomike të shumë qytetarëve, raporton Front Online. Aktorja Besnike Arifi, është dorëzuar dhe thotë se nuk do të jap më përgjegjësi ndaj shtetit. Ajo ka treguar se ka humbur dy...
Lajme27 Gusht 2020
100 vende të reja të punës janë hapur për gratë e Kosovës. Kjo është bërë e ditur përmes një njoftimi nga kompania  “Teuta&Lirika Matoshi”, të cilën e ka shpërndarë zëvendësminsitri, Halil Matoshi. “Duke parë goditjen...
Bota/Rajoni25 Gusht 2020
Coronavirusi është shtrirë në pothuajse çdo shtet të botës – përveç dhjetë prej tyre. Pra, çfarë bëjnë ata tani? Hoteli Palau u hap në vitin 1982, para turizmit masiv, por që nga ajo kohë, ky...
Lajme24 Gusht 2020
KEDS ka njoftuar se do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike në disa vende të Kosovës gjatë. Sipas kësaj kompanie shkak për ndërprerje të rrymës do të jenë punime të domosdoshme për siguri te sistemit,...
Bota/Rajoni19 Gusht 2020
Gjysma e 1,1 milionë vendeve të punës në industrinë gjermane të aviacionit janë në rrezik akut për shkak të krizës koronavirus, deklaroi Shoqata e Industrisë Gjermane të Aviacionit, BDL. ”Trafiku ndërkombëtar i pasagjerëve pësoi rënie...
Bota/Rajoni18 Gusht 2020
Në vetëm 12 muaj, nga fundi i qershorit të vitit të kaluar deri në fund të qershorit të këtij viti, numri i të punësuarve në Kroaci shënoi rënie për më shumë se 73.000. Numri i...
Lajme17 Gusht 2020
Presidenca gjermane e Bashkimit Evropian dhe Komisioni Evropian mendojnë se Kosova i ka përmbushur kriteret për liberalizim të vizave dhe se liberalizimi duhet të ndodhë. Por, nuk kanë përgjigje të prerë se kur do të...
Bota/Rajoni13 Gusht 2020
Udhëtarët që vijnë në Itali nga Kroacia, Greqia, Malta dhe Spanja do të përballen me testimin e detyrueshëm për COVID-19, sipas një dekreti të lëshuar sot nga ministri i Shëndetësisë, Roberto Speranza. “Masa, në fuqi...
Bota/Rajoni11 Gusht 2020
Numri i personave të punësuar në Britaninë e Madhe ra për 220,000 persona gjatë tremujorit të dytë të vitit. Kjo ishte rënia më e madhe e vendeve të punës në Mbretërinë e Bashkuar që nga...
Lajme08 Gusht 2020
Deputeti i PDK-së, Hajredin Kuçi ka deklaruar se ka në pronësi një shtëpi në vlerë prej 163 mijë e 800 euro, si dhe një shtëpi vikendi në vlerë prej 60 mijë euro, të dyja të...
Bota/Rajoni08 Gusht 2020
Departamenti Amerikan i Punës deklaroi se ekonomia e SHBA vijoi të shënojë shifra të rimëkëmbjes pas goditjes që pësoi nga pandemia. Sipas të dhënave zyrtare, gjatë muajit korrik në SHBA u hapën mbi 1.8 milionë...
Bota/Rajoni07 Gusht 2020
Duke filluar nga data 8 gusht, Gjermania vendosi që banorët, të cilët kthehen nga zonat e caktuara të rrezikut, të testohen për koronavirusin e ri. Autoritetet kanë thënë se rritja e numrave të të infektuarve...
Lajme06 Gusht 2020
Instituti i Prishtinës për Studime Politike, PIPS, ka publikuar listën e vendeve të cilat kanë dhënë ndihmat më të mëdha për Kosovën gjatë periudhës së pandemisë. Kosova u kaplua nga kriza globale prej fillimit të...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.