Gjuha:
×
Etiketë: vende
Bota/Rajoni28 Korrik 2020
Në këtë moment, Serbia ka njoftime nga të paktën tre vende që janë të gatshme të rishqyrtojnë vendimet e tyre për njohjen e pavarësisë së Kosovës. Kështu shkruan gazeta serbe “Veçernje Novosti” në numrin e...
Bota/Rajoni25 Korrik 2020
Kryeministri francez, Jean Castex  ka njoftuar se të gjithë udhëtarët që mbërrijnë në Francë nga 16 vende do të testohen pas mbërritjes së tyre në aeroporte. Duke përmendur 16 vendet në botë ku qarkullimi viral...
Lajme22 Korrik 2020
Numri i rasteve me Covid-19 është rritur gjatë ditëve të kaluara në Klinikën e Pulmologjisë. Deri më tani sipas mjekës kujdestare në dy klinika atë të Pulmologjisë dhe Dermatologjisë janë vetëm katër shtretër të lira....
Lajme17 Korrik 2020
Arsyeja: Punime të domosdoshme për sigurinë e sistemit. Njoftime nga KEDS për punimet në rrjet 18.07.2020 Prishtinë 1. TS 220/35/10(20)kV Podujeva do të ndërprehet: Dalja 10 kV Llausha (Kodi: 14000013) prej orës 07:30 deri ne...
Bota/Rajoni15 Korrik 2020
Më shumë se 20 vende, përfshirë Italinë, Japoninë, Poloninë, Portugalinë, Korenë e Jugut, Spanjën dhe Tajlandën, do të shohin që numri i tyre të zvogëlohet për të paktën përgjysmë deri në vitin 2100, sipas parashikimeve...
Bota/Rajoni15 Korrik 2020
Koronavirusi është shpallur pandemi, por janë pak vende që nuk e kanë raportuar akoma asnjë rast. Në muajin dhjetor të vitit 2019, koronavirusi dukej se ishte i izoluar vetëm në Kinë. Por, disa javë më...
Bota/Rajoni14 Korrik 2020
Qytete dhe shtete të tëra përreth botës kanë rikthyer masat e serta të kufizimit në luftë ndaj koronavirusit, teksa numri i të infektuarve globalisht ka kaluar shifrën prej 13 milionë të prekurve. Në Shtetet e...
Bota/Rajoni14 Korrik 2020
Situata e pandemisë në të gjithë botën javët e fundit është përkeqësuar. Kështu shumë vende janë detyruar të rimbyllin disa rajone. Afrika e Jugut ka rikthyer një shtetrrethimin përgjatë orëve të natës. Kryeqyteti kolumbian Bogotá,...
Bota/Rajoni14 Korrik 2020
Pandemia e coronavirusit do të “bëhet keq e më keq” nëse qeveritë dështojnë të ndërmarrin veprime më vendimtare, paralajmëroi Organizata Botërore e Shëndetit (OBSH). Madje, siç shkruan BBC, përcjell Telegrafi, drejtori i Përgjithshëm i kësaj...
Bota/Rajoni10 Korrik 2020
Norvegjia do të lejojë nga 15 korriku udhëtimet në dhe nga mbi 20 vende të Europës, përfshirë disa destinacione të njohura pushimesh, njoftoi sot qeveria. “Belgjika, Britania e Madhe, Franca Gjermania, Greqia, Italia dhe Spanja...
Bota/Rajoni10 Korrik 2020
Udhëtarët e dhjetëra vendeve që arrijnë në Mbretërinë e Bashkuar, nga sot, nuk do të duhet të vetizolohen për dy javë, për shkak të koronavirusit. Rregullat që janë vendosur në fillim të qershorit, janë lehtësuar...
Lajme08 Korrik 2020
Ambasada e Kosovës në Gjermani, sot doli me njoftim se çdo qytetarë i cili udhëton nga Kosova për në Gjermani obligohet t’i nënshtrohet vetizolimit ose karantinimit 14 ditor edhe nëse ka test negativ nga organet...
Bota/Rajoni06 Korrik 2020
E gjithë bota po pëson një rritje të rasteve të koronavirusit pas hapjes nga izolimi, një fenomen i pritshëm nga ekspertët, por mbase jo në këtë masë. Lajmi i vetëm i mirë i ditës sa...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.