×
Etiketë: vende
Bota/Rajoni04 Korrik 2020
Turqia deri më sot ka dërguar ndihma mjekësore në 138 vende në mbështetje të luftës së tyre kundër pandemisë së koronavirusit të ri (COVID-19), tha presidenti turk, Recep Tayyip Erdoğan, raporton Anadolu Agency (AA). "Ne...
Bota/Rajoni04 Korrik 2020
Autoritetet britanike kanë hequr masën e karantinës 14-ditore për qytetarët e 56 vendeve. Ministria britanike e Transportit njoftoi se masa e karantinës për qytetarët që hyjnë në Britaninë e Madhe nga 56 vende do të...
Bota/Rajoni03 Korrik 2020
Autoritetet në Angli publikuan të premten një listë të vendeve, qytetarët e të cilave nuk kanë nevojë t’i nënshtrohen karantinës, nëse shkojnë në këtë vend. Lista përfshin Greqinë, Spanjën, Francën dhe Belgjikën dhe do të...
Bota/Rajoni02 Korrik 2020
Shërbimi publik britanik BBC njoftoi sot në faqen e tij të internetit se do të shkurtojë 450 vende pune, si pjesë e një programi për të ristrukturuar rrjetin e radiove dhe stacioneve televizive lokale në...
Bota/Rajoni01 Korrik 2020
Të paktën 186 gazetarë në 35 vende kanë vdekur si pasojë e koronavirusit të ri (COVID-19), thuhet në raportin e organizatës joqeveritare "Press Emblem Campaign" (PEC), transmeton Anadolu Agency (AA). PEC pohon se nga 1...
Lajme30 Qershor 2020
Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka mohuar se në Klinikën Infektive nuk ka vend për pacientët me koronavirus. Sipas tij, situata me koronavirusin është nën kontroll. Gjatë inspektimeve nëpër kafiteritë në Prishtinë, Zemaj ka thënë...
Bota/Rajoni22 Qershor 2020
Pas numërimit të 93.4% të votave për zgjedhjet parlamentare dhe lokale në Serbi, partitë shqiptare të grupuara nën koalicionin Alternativa Demokratike Shqiptare kanë fituar deri tani tri vende në parlamentin serb, sipas Qendrës serbe për...
Lajme21 Qershor 2020
Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola von Cramon, ka qenë e zëshme në vazhdimësi për përfshirjen amerikane në dialogun mes Kosovës dhe Serbisë. S’fundi ajo ka kritikuar emisarin Richard Grenell, se s’ka arritur ndonjë...
Bota/Rajoni19 Qershor 2020
Europianët do të vendosin javën e ardhshme për një listë me 50 vende jashtë BE-së me të cilat do të rihapen kufijtë, theksoi sot sekretari francez i Shtetit për Çështjet e Jashtme. “Do të duhet...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.