×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Cilat vende nuk kanë raportuar asnjë rast me Coronavirus?

  FrontOnline
  15 Korrik 2020

  Koronavirusi është shpallur pandemi, por janë pak vende që nuk e kanë raportuar akoma asnjë rast.

  Në muajin dhjetor të vitit 2019, koronavirusi dukej se ishte i izoluar vetëm në Kinë. Por, disa javë më vonë, Covid-19 u shpall pandemi globale.

  Covid-19 tashmë është konfirmuar në të paktën 188 vende të botës.

  Shkencëtarët, zyrtarët shëndetësorë dhe qeveritë në gjithë botën kanë këshilluar qytetarët që të mbajnë maskë, distancë sociale dhe të shmangin daljet e panevojshme.

  Sipas të dhënave nga Universiteti Johns Hopkins më shumë se 13 milionë njerëz në botë janë të prekur nga Covid-19, derisa shifra globale e vdekjeve ka arritur në më shumë se 578,000. Më shumë se 7,3 milionë pacientë konsiderohen të shëruar.

  Më poshtë janë vendet që nuk e kanë raportuar asnjë rast me koronavirus:

  • Kiribati
  • Ishujt Marshall 
  • Micronesia
  • Nauru
  • Koreja e Veriut
  • Palau
  • Samoa
  • Ishujt Solomon 
  • Tonga
  • Turkmenistan
  • Tuvalu
  • Vanuatu

  Afër dhjetë mijë banorë të fshatrave të Skenderajt përfitojnë nga rrjeti i ri elektrik
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni06 Dhjetor 2023
  Kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu tha se forcat e armatosura të vendit të tij vranë rreth gjysmën e komandantëve të Hamasit gjatë operacioneve...
  Bota/Rajoni06 Dhjetor 2023
  Ish-presidenti i SHBA-së, Donald Trump tha se, nëse ai kthehet në pushtet në vitin 2025, ai nuk do të jetë diktator "përveç...
  Bota/Rajoni06 Dhjetor 2023
  Një ngjarje e shokuese, ka ndodhur në SHBA ku një 13 vjeçar ka vrarë nënën e tij me thikë dhe më pas...
  Të tjera
  Bota/Rajoni06 Dhjetor 2023
  Një ngjarje e shokuese, ka ndodhur në SHBA ku një 13 vjeçar ka vrarë nënën e tij me thikë dhe më pas...
  Kronika06 Dhjetor 2023
  Në një objekt banesor janë përfshirë nga zjarri orët e rrymës në rrethana të panjohura. Në raportin 24 orësh të Policisë së...
  Lajme06 Dhjetor 2023
  Kryeministri Albin Kurti ka marrë pjesë në prezantimin e masës 1.2 për subvencionimin e familjeve me asistencë sociale. Ai ka thënë se...
  Opinione06 Dhjetor 2023
  Nga Shqipe Pantina Sa here ju ka ndodhë që keni qenë në një restorant apo vend publik ku ka pasur edhe fëmijë...
  Sport06 Dhjetor 2023
  Shorti i të shtunës për kampionatin evropian të futbollit Euro 2024 u detyrua të ndërpritej për disa minuta pasi zhurma pornografike nisën...
  Sport06 Dhjetor 2023
  Vedat Muriqi është bërë një problem i madh për Mallorcën. Sulmuesi kosovar e ka marrë në qafë ekipin spanjoll pas lëndimit që...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.