×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Norvegjia hap kufijtë me më shumë vende evropiane

  FrontOnline
  10 Korrik 2020

  Norvegjia do të lejojë nga 15 korriku udhëtimet në dhe nga mbi 20 vende të Europës, përfshirë disa destinacione të njohura pushimesh, njoftoi sot qeveria.

  “Belgjika, Britania e Madhe, Franca Gjermania, Greqia, Italia dhe Spanja janë ndër vendet që do të lejohen për udhëtime turistike, pa ndonjë kërkesë karantinimi pas kthimit në Norvegji”, tha qeveria.

  “Gjithashtu, nga karantinimi janë përjashtuar tre rajone jugore në Suedinë fqinje”, shtoi ajo, duke përmendur nivele të përmirësuara në numrin e rasteve të infektimeve me COVID-19, raporton ATSh.

  Udhëtarët që kthehen nga vendet e tjera, përfshirë Bullgarinë, Kroacinë, Hungarinë, Luksemburgun, Portugalinë, Rumaninë dhe pjesën më të madhe të Suedisë do t’u kërkohet të karantinohen.

  OFERTË për Black Friday, Festën e Flamurit dhe Pikën e Re në Petrol Company
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni30 Shtator 2023
  Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelenskyy njoftoi në fjalimin e tij të përnatshëm, të enjten, se Ukraina është anëtare e bordit të guvernatorëve...
  Bota/Rajoni29 Shtator 2023
  Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg është shprehur i bindur se Polonia dhe Sllovakia do të vazhdojnë të mbështesin Ukrainën.. Polonia...
  Bota/Rajoni29 Shtator 2023
  Shefi i shtabit të presidentit ukrainas, Andriy Yermak, tha se disa specialistë do të mbërrijnë në Ukrainë për të hartuar planet për...
  Të tjera
  Lajme29 Shtator 2023
  Sot Policia e Kosovës ka bastisur vilën e Milan Radojçiqit në Liqenin e Ujmanit. Ministri  i Punëve të Brendshme, tha se edhe nga...
  Lajme29 Shtator 2023
  Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka reaguar pasi Shtetet e Bashkuara të Amerikës i kanë bërë thirrje Serbisë të tërheqë forcat nga...
  Lajme29 Shtator 2023
  Ish-kreu i Prishtinës, Shpend Ahmeti, i cili në vazhdimësi komenton zhvillimet politikë në vend dhe rajon, ka thënë se duke parë kërkesën...
  Bota/Rajoni29 Shtator 2023
  Shefi i shtabit të presidentit ukrainas, Andriy Yermak, tha se disa specialistë do të mbërrijnë në Ukrainë për të hartuar planet për...
  Lajme29 Shtator 2023
  Kryetari i komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci, priti në takim veteranët e luftës së Kroacisë dhe të UÇK-së, në krye me Gjeneralin...
  Sport29 Shtator 2023
  Barcelona ka shënuar fitore ndaj Sevillas me rezultat 1-0 në ndeshjen hapëse të javë së tetë në La Liga. Fillimi i ndeshjes...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.