×
Etiketë: shumë
Bota/Rajoni28 Shtator 2020
Ndahet nga jeta shkrimtarja për fëmijë, Shpresa Vreto. Shkrimtarja, autore e disa librave për fëmijë, ka ndërruar jetë në moshën 76-vjeçare. Ajo ka bërë disa skenarë për filmat artistikë dhe për filmat e animuar. Në...
Bota/Rajoni28 Shtator 2020
Aktualisht më shumë se 50 fëmijë shqiptarë janë çuar me forcë në kampet e Sirisë. Mide Dumani nuk i ka parë fëmijët e saj që nga viti 2014. I shoqi, një islamist radikal, iu bashkua...
Kronika27 Shtator 2020
Policia e Kosovës ka arrestuar në Pejë një 46 vjeçar me inicialet L.M, pasi i njëjti ka sulmuar fizikisht bashkëshorten e vet. Ndërsa në njërën nga dhomat e shtëpisë së tij janë gjetur armë të...
Bota/Rajoni24 Shtator 2020
Sot nuk ka pasur asnjë humbje jete në Shqipëri nga pandemia COVID-19, pas shumë muajsh, ndërsa janë prekur 134 persona. Në 24 orët e fundit janë kryer 852 testime ku 100 qytetarë rezultojnë të shëruar...
Lajme24 Shtator 2020
Njohësi i çështjeve politike Shkëlzen Maliqi, ka komentuar deklaratën e kryetarit të LVV-së, Albin Kurti, i cila tha se ai së bashku me Vjosa Osmanin do të marrin mbi 50 % të votave në zgjedhjet...
Vip24 Shtator 2020
Këngëtarja Nora Istrefi po kalon një periudhë të vështirë. Përmes rrjeteve sociale, ajo ka bërë me dije se nëna e saj është sëmurë dhe se ka përfunduar e shtruar në spital. Ndër të tjera, në...
Lajme23 Shtator 2020
Kryeministri i Qeverisë së Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti mori pjesë në takimin e Këshillit Ndërministror për Ujërat, në të cilin ishin të pranishëm edhe ministri i Ekonomisë dhe Ambientit, Blerim Kuçi, ministrja e Financave,...
Bota/Rajoni22 Shtator 2020
Më shumë se 200 mijë amerikanë kanë vdekur tanimë nga koronavirusi. Numri mesatar i vdekjeve nga koronavirusi përbrenda një javë ka kaluar shifrën 760, shkruajnë mediet e huaja, transmeton lajmi.net. Piku i numrit të vdekjeve...
Ekonomi22 Shtator 2020
Ligji për Rimëkëmbje Ekonomike për të disatën herë është proceduar në Kuvend për t’u miratuar, por që për të njëjtin nuk po janë të mjaftueshme votat për të kaluar. Me këtë projektligj synohet që përmes...
Lajme21 Shtator 2020
Sot në Prishtinë do të qëndrojë i dërguari Special i presidentit Donald Trump për dialogun në mes të Kosovës dhe Serbisë, Richard Grenell. Ambasadori Grenell në Kosovë do të jetë bashkë me shefin e Korporatës...
Lifestyle21 Shtator 2020
Hithra është një barishte shumë e pasur në vlera për trupin e njeriut. Ajo është e pasur në fibër, kalcium, magnez, proteinë apo vitaminat A dhe B6. Kjo barishte duhet konsumuar rregullisht sepse ndihmon në mirëmbajtjen...
Bota/Rajoni21 Shtator 2020
Myzejen Hasëraj, 74 vjeçare, ka rrëfyer përvojën e saj në luftën me koronavirusin Ajo tregon për simptomat e rënda që pati, pasi që vuante edhe nga sëmundje të tjera. “Jam më mirë, qëndrova 15 ditë,...
Bota/Rajoni20 Shtator 2020
Paga mesatare mujore e paguar neto në korrik në Kroaci ishte 6722 kuna (rreth 891 euro). Kjo është 0.3 për qind më e ulët në terma realë në bazë mujore, ndërsa është 3.2 për qind...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.