Gjuha:
×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Më shumë se 200 mijë amerikanë të vdekur nga Covid-19

  FrontOnline
  3 vite më parë

  Më shumë se 200 mijë amerikanë kanë vdekur tanimë nga koronavirusi.

  Numri mesatar i vdekjeve nga koronavirusi përbrenda një javë ka kaluar shifrën 760, shkruajnë mediet e huaja, transmeton lajmi.net.

  Piku i numrit të vdekjeve përbrenda 24-orëve ishte arritur në prill, përgjatë të cilit u raportuan dy mijë jetë të humbura nga Covid-19 për një ditë.

  Numri i përgjithshëm i të vdekurve nga virusi korona kaloi 200,000 të martën.

  Instituti i Universitetit të Uashingtonit për Matjet dhe Vlerësimin e Shëndetit po parashikon që shifra totale e vdekjeve do të rritet në 378,000 deri në fund të vitit

  Punimet në rrjet, KEDS njofton për ndërprerjen e energjisë-elektrike
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni24 Mars 2023
  Autoritetet në Malin e Zi kanë arrestuar bosin e kriptomonedhave, Do Kwon, i cili ka shkaktuar një dëm prej 40 miliardë dollarësh,...
  Bota/Rajoni24 Mars 2023
  Të paktën shtatë persona janë vrarë nga bombardimet ruse gjatë natës në Ukrainën veriore dhe lindore, kanë thënë zyrtarët rajonalë. Shërbimet e...
  Bota/Rajoni24 Mars 2023
  Vendet perëndimore do të duhet të mbështesin Ukrainën edhe për një kohë të gjatë, në mes të pushtimit të plotë të vendit...
  Të tjera
  Lajme24 Mars 2023
  Oda Ekonomike Amerikane ka mirëpritur marrëveshjen e arritur të shtunën ndërmjet Kosovës dhe Serbisë për normalizimin e marrëdhënieve. Përmes deklaratës për media,...
  Bota/Rajoni24 Mars 2023
  Vendet perëndimore do të duhet të mbështesin Ukrainën edhe për një kohë të gjatë, në mes të pushtimit të plotë të vendit...
  Lajme24 Mars 2023
  Nënkryetarja e PDK-së, Vlora Çitaku, ka kujtuar 24 vjetorin e intervenimit të NATO-s, duke theksuar se Aleanca atëbotë veproi për njerëzimin dhe...
  Lajme24 Mars 2023
  Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama beson se një Ballkan i bashkuar si në ekonomi edhe në dënimin e agresionit rus në Ukrainë...
  Lajme24 Mars 2023
  Zëvendëskryeministri Besnik Bislimi dhe ambasadori i BE-së në Kosovë, Tomas Szunyog, kanë nënshkruar marrëveshjen financiare ndërmjet Kosovës dhe Bashkimit Evropian për programin...
  Lajme24 Mars 2023
  Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, ka kujtuar se sot shënojmë 24-vjetorin e fillimit të bombardimeve të NATO-s mbi caqet...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.