×
 • Lajme
 • Lajme

  Mjekja kujdestare: Në Klinikën e Pulmologjisë vetëm katër vende të lira për pacientët me Covid-19

  FrontOnline
  22 Korrik 2020

  Numri i rasteve me Covid-19 është rritur gjatë ditëve të kaluara në Klinikën e Pulmologjisë.

  Deri më tani sipas mjekës kujdestare në dy klinika atë të Pulmologjisë dhe Dermatologjisë janë vetëm katër shtretër të lira.

  Ajo në një lidhje direkte në edicionin special në Klan Kosova tha se ka pasur lëvizje të madhe të pacientëve.

  “ Është e vërtëtë se kemi pasur lëvizje të madhe të pacientëve. Ne sot i kemi pranuar edhe dy pacientë të tjerë. Ne e kemi pranuar një vajzë të re që është lindur në vitin 1982. Ajo me siguri do të rezultojë pozitive me Covid, por mbetet të konfirmohet”.

  “Unë krijova panikë se si do t’ia bëjmë asaj vendin. Ajo që pesë ditë ka pasur lodhje dhe probleme me frymëmarrje”.

  “Në dy klinika: Në Pulmologji janë 66 shtretër dhe 22 në Dermatologji, kanë mbetur vetëm katër vende të lira”.

  Sipas saj edhe në orët e ardhshme të kujdestarit mund të pritet pranimi edhe i pacientëve të ri

  Ambasadorja e parë e Izraelit në Kosovë, e impresionuar me punën në Comodita
  Nga Rubrika
  Lajme25 Shkurt 2024
  Hajrush Behluli, bashkëshorti i këngëtares Shkurte Fejza të premtën u godit nga një veturë në rrugën “Adem Jashari” në Prizren. Lajmi u...
  Lajme25 Shkurt 2024
  Ish nënkryetarja e komunës së Prishtinës dhe ish ushtruesja e detyrës së drejtoreshës së Arsimit, Donjeta Sahatçiu, ka reaguar pas anulimit të...
  Lajme25 Shkurt 2024
  Lëvizja Vetëvendosje ka shkruar se janë bërë 5 muaj që prej sulmit ndaj Policisë së Kosovës më 24 shtator të vitit të...
  Të tjera
  Sport25 Shkurt 2024
  Vazhdojnë të dalin detaje të reja se çfarë do të thotë ardhja e Kylian Mbappe për një Real Madrid që tashmë e...
  Lajme25 Shkurt 2024
  Lëvizja Vetëvendosje ka shkruar se janë bërë 5 muaj që prej sulmit ndaj Policisë së Kosovës më 24 shtator të vitit të...
  Lajme25 Shkurt 2024
  Kryetari i Degës i PDK-së në Skënderaj, Sami Lushtaku, ka bërë të ditur se e ka vizituar deputeten e këtij subjekti, Ganimete...
  Lajme25 Shkurt 2024
  Ka vdekur infermierja e pensionuar Zyrafete Shehu. Kështu ka njoftuar Oda e Infermierëve, Mamive dhe Profesionistëve tjerë Shëndetësor të Kosovës. Ajo kishte...
  Bota/Rajoni25 Shkurt 2024
  Kryesuesi i ekipit të Serbisë në dialog, Petar Petkoviq, ka bërë të ditur se do të marrë pjesë në raundin e ri...
  Vip25 Shkurt 2024
  Moderatorja dhe këngëtarja e njohur Luana Vjollca është mjaftë aktive në mediat sociale. Ajo ka befasuar ndjekësit teksa publikon një video ku...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.