×
Etiketë: rrymës
Ekonomi28 Shtator 2020
KEDS njofton konsumatoret se do të ketë ndërprerje të rrymës për shkak të punimeve në rrjet. Njoftimet nga KEDS për punimet në rrjet. 29.09.2020 Punime të domosdoshme për siguri të sistemit Mitrovicë 1. Nga NS...
Lajme25 Shtator 2020
KEDS njofton spër vendet ku do të ndalet nesër rryma në Kosovë, shkruan Front Online. Arsyeja e ndaljes, sipas KEDS-it, janë unime të domosdoshme për sigurinë e sistemit Njoftimi i plotë: 26.09.2020 Prishtinë 1. Në...
Ekonomi22 Shtator 2020
Arsyeja: Punime të domosdoshme për siguri të sistemit. Njoftimet nga KEDS për punimet në rrjet 23.09.2020 Prishtinë 1. Nga TS 110/10(20)kV Prishtina 5 nga Dalja 10 kV j5 Bardhosh do të ndërprehet: TS 10/04kV Blinda...
Lajme17 Shtator 2020
Gjatë ditës së nesërme pritet të ketë ndërprerje të rrymës në disa qytete të Kosovës, përfshirë këtu: Prishtinën, Mitrovicën, Prizrenin, Ferizajn e Gjilanin, shkruan Front Online. Sipas KEDS, kjo ndërprerje pritet të jetë për shkak...
Lajme15 Shtator 2020
Arsyeja: Punime të domosdoshme për sigurinë e sistemit. Njoftime nga KEDS për punimet në rrjet 16.09.2020 Prishtinë 1. NS 220/35/ 10 kV Podujeva do të ndërprehet: Dalja 10 kV Fshatrat 2 (Kodi:14000010) prej orës 09:00-09:30...
Lajme12 Shtator 2020
Në Çagllavicë, teli i rrymës kanë rënë në tokë dhe kanë shkaktuar panik tek njerëzit. Por, një qytetar, duket se është më i guximshëm, ka dal dhe e ka mbajtur me një dru telin e...
Ekonomi12 Shtator 2020
Burim Piraj, pronar i industrisë së mishit “Meka”, përballet në vazhdimësi me reduktim të energjisë elektrike. Mungesa stabile me energji elektrike, thotë ai, po i shkakton humbje të mëdha materiale në biznesin e tij. “Ka...
Lajme11 Shtator 2020
KRU Prishtina ka njoftuar se nesër e pasnesër do të ketë ndërprerje të ujit dhe rrymës në lagjen Sofalia të Prishtinës. “Për shkak të punimeve të planifikuara të KEDS-it, njoftojmë konsumatorët e lagjes “ Sofalia...
Lajme10 Shtator 2020
KEDS njofton qytetarët se do të ketë ndërprerje të rrymës në disa zona për shkak të punimeve në rrjet. Njoftime 11.09.2020 Punime të domosdoshme për siguri te sistemit Prishtinë 1. NS 35/10kV Koliq do të...
Bota/Rajoni07 Shtator 2020
Këshilli organizativ i protestave kundër shtrenjtimit të rrymës kërkon takim me deputetët e Maqedonisë për të ju prezantuar kërkesat me 4 pika që lidhen ngushtë me punën e deputetëve, si të zgjedhurit e popullit, përcjell...
Lajme28 Gusht 2020
KEDS ka njoftuar se si pasojë e punimeve në rrjet do të ketë ndërprerje të rrymës në disa zona. Me anë të një komunikate për media, KEDS ka bërë të ditur vendet dhe orarin e...
Lajme26 Gusht 2020
KEDS njofton konsumatoret se do të ketë ndërprerje të rrymës për shkak të punimeve në rrjet. Njoftime nga KEDS për punimet në rrjet 27.08.2020 Punime të domosdoshme për sigurinë e sistemit Prishtinë 1. Në NS...
Lajme24 Gusht 2020
KEDS ka njoftuar se do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike në disa vende të Kosovës gjatë. Sipas kësaj kompanie shkak për ndërprerje të rrymës do të jenë punime të domosdoshme për siguri te sistemit,...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.