×
Etiketë: rastet
Lajme29 Shtator 2020
Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka bërë të ditur se janë raportuar edhe 54 raste të reja me Coronavirus brenda 24-orëve në Kosovë, raporton Front Online. Rastet pozitive janë nga: komuna Prishtinë 26 raste, komuna...
Bota/Rajoni29 Shtator 2020
Deri më tani mbi një milion njerëz në të gjithë  botën kanë humbur jetën nga COVID-19, gjashtë muaj pasi kjo sëmundje u kthye në pandemi. Sipas Sky News, qyteti Wuhan në provincën kineze Hubei ishte...
Bota/Rajoni29 Shtator 2020
Deri më tani mbi një milion njerëz në të gjithë botën kanë humbur jetën nga COVID-19, gjashtë muaj pasi kjo sëmundje u kthye në pandemi. Sipas Sky News, qyteti Wuhan në provincën kineze Hubei ishte...
Lajme28 Shtator 2020
Nga sot e tutje mësimi në shkollën fillore, "Tefik Çanga" në Ferizaj, do të zhvillohet vetëm online. Kjo si pasojë e infektimit me COVID-19 të pesë mësimdhënësve të kësaj shkolle, shkruan Front Online. Njoftimin për...
Lajme28 Shtator 2020
48 raste të reja me Coronavirus janë shënuar gjatë 24-orëve të fundit në Kosovë, raporton Front Online. IKSHPK-ja ka njoftuar se rastet pozitive janë nga: komuna Prishtinë 10 raste, komuna Mitrovicë 5 raste, komuna Pejë...
Lajme27 Shtator 2020
IKShPK sapo ka publikuar rastet me koronavirus në vendin tonë. Brenda 24 orëve të fundit janë testuar gjithsej 525 mostra, ku prej tyre raste pozitive janë 47, ndërsa janë shëruar 113 persona.Postimi i plotë: 113...
Lajme26 Shtator 2020
Në 24 orët e fundit, në Kosovë janë raportuar edhe 46 raste të reja me Covid-19, raporton Front Online. Një gjë e tillë është bërë e ditur nga Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik. Rastet e...
Lifestyle25 Shtator 2020
Ekspertët thonë se momenti i ngecjes së një hale në fyt duhet përballuar me qetësi e më pas zgjidhjen mund ta gjeni në shtëpi sipas këshillave të mëposhtme. Nëse e gjeni veten në një situatë...
Lajme25 Shtator 2020
Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 592 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren,...
Lajme24 Shtator 2020
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK), ka njoftuar edhe për   63  raste të reja me Coronavirus, brenda 24-orëve të fundit, raporton Front Online. Rastet pozitive janë nga komuna Prishtinë 24 raste, komuna Lipjan...
Lajme23 Shtator 2020
IKSHPK-ja ka njoftuar edhe për 62 raste të reja me Coronavirus brenda ditës në Kosovë, raporton Front Online. Rastet pozitive janë nga: komuna Prishtinë 17 raste, komuna Prizren 14 raste, komuna Gjilan 8 raste, komuna...
Lajme22 Shtator 2020
Rastet e reja me Coronavirus janë nga këto komuna, ka njoftuar IKSHK-ja, ku prap prinë Prishtina me më së shumti raste. Në Prishtinë janë konfirmuar 22 raste e pasuar nga Gjilani me 8 raste. "Rastet...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.