×
Etiketë: vijnë
Lajme30 Shtator 2020
Ushtruesi i detyrës së OVL–UÇK’së, Faton Klinaku, përmes një shkrimi në llogarinë e tij në Facebook, ka njoftuar se po merr se po provokohet dhe shqetësohet nga persona të panjohur, të cilët po i çojnë...
Lajme29 Shtator 2020
Komisioni për Zhvillim Ekonomik, Infrastrukturë, Tregti, Industri dhe Zhvillim Rajonal ka kaluar projektligjin për ndryshim/plotësimin e Ligjit për Automjete i cili heq detyrimin e homologimit të veturave të reja dhe të përdorura ka bërë të...
Lajme28 Shtator 2020
48 raste të reja me Coronavirus janë shënuar gjatë 24-orëve të fundit në Kosovë, raporton Front Online. IKSHPK-ja ka njoftuar se rastet pozitive janë nga: komuna Prishtinë 10 raste, komuna Mitrovicë 5 raste, komuna Pejë...
Lajme25 Shtator 2020
Bashkatdhetarët që vijnë nga Zvicra në Kosovë nuk do t’i nënshtrohen karantinës. Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, përmes një njoftimi në Facebook, tha se ky vendim ka ardhur pas vlerësimit që është bërë nga Zyra...
Lajme23 Shtator 2020
IKSHPK-ja ka njoftuar edhe për 62 raste të reja me Coronavirus brenda ditës në Kosovë, raporton Front Online. Rastet pozitive janë nga: komuna Prishtinë 17 raste, komuna Prizren 14 raste, komuna Gjilan 8 raste, komuna...
Lajme21 Shtator 2020
Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Meliza Haradinaj Stublla ka pritur sot në takim ambasadorin e Gjermanisë në Kosovë, Joern Rohde. Haradinaj Stublla e ka falënderuar ambasadorin Rohde për ndihmën që ky shtet do...
Bota/Rajoni19 Shtator 2020
Refugjatët që ikin nga kampet greke tentojnë të kalojnë në këmbë në Shqipëri e më pas drejt Malit të Zi. Dy familje afgane me tre fëmijë u kapën nga policia në Pogradec. Ata kishin ecur...
Lajme18 Shtator 2020
IKSHPK-ja ka njoftuar edhe për 57 raste të reja me Coronavirus, brenda 24-orëve të fundit në Kosovë, raporton Front Online. Rastet pozitive janë nga: komuna Prishtinë 16 raste, komuna Gjilan 6 raste, komuna Pejë 5...
Lajme16 Shtator 2020
Minsitri i Drejtësisë, Selim Selimi bëri të ditur se ekspertë nga Danimarka do të vijnë në Kosovë për shkëmbim të përvojave në fushën e drejtësisë. Përmes facebookut ministri Selimi tha se për këtë vizitë u...
Lajme15 Shtator 2020
IKSHPK-ja ka njoftuar për 71 raste të reja me Coronavirus brenda ditës në Kosovë, raporton Front Online. Rastet pozitive janë nga: komuna Prishtinë 20 raste, komuna Skenderaj 6 raste, komuna Ferizaj 4 raste, komuna Gjilan...
Lajme13 Shtator 2020
Ekspertët zviceranë të cilët ishte paraparë të vijnë në Kosovë për të hetuar vdekjen e Astrit Deharit nuk kanë ardhur ende. Institucionet kosovare nuk kanë informatë se kur do të vijnë ekspertët të cilëve Prokuroria...
Lajme09 Shtator 2020
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK), ka njoftuar edhe për   76 raste të reja me Coronavirus, brenda 24-orëve të fundit në Kosovë, raporton Front Online.  Rastet pozitive janë nga: komuna Prishtinë 14 raste,...
Lajme08 Shtator 2020
IKSHPK-ja ka njoftuar edhe për 97 raste të reja me Coronavirus, brenda ditës në Kosovë, raporton Front Online. Rastet pozitive janë nga: komuna Prishtinë 27 raste, komuna Gjilan 8 raste, komuna Klinë 8 raste, komuna...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.