×
Etiketë: vijnë
Lajme07 Shtator 2020
IKSHPK-ja ka njoftuar edhe për 85 raste të reja me Coronavirus, brenda 24-orëve në Kosovë, raporton Front Online. Rastet pozitive janë nga: komuna Prishtinë 15 raste, komuna Gjilan 9 raste, komuna Podujevë 7 raste, komuna...
Lajme07 Shtator 2020
Presidenti serb Aleksandar Vuçiq ka folur pas takimit në Bruksel me përfaqësues të lartë të BE-së dhe anëtarët e delegacionit të Prishtinës. Vuçiq ka thënë se edhe ky raund i bisedimeve nuk ishte aspak i...
Lajme05 Shtator 2020
IKSHPK-ja ka njoftuar edhe për 117  raste të reja me Coronavirus, brenda 24-orëve të fundit në Kosovë, raporton Front Online. Rastet pozitive janë nga: komuna Prishtinë 36 raste, komuna Gjilan 21 raste, komuna Prizren 12...
Lajme02 Shtator 2020
Ministri i Drejtësisë, Selim Selimi po qëndron në ShBA për takimin e 4 shtatorit në Uashington, konkretisht në Shtëpinë e Bardhë. Por dy ditë para takimit, Selimi ka nisur takimet me përfaqësuesit e Shtëpisë së...
Lajme31 Gusht 2020
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë (IKSHPK), ka njoftuar se brenda 24 orëve të fundit në Kosovë, nga mostra të testuara, 120 persona kanë rezultuar pozitivë me virusin Covid-19, raporton Front Online. Komuna me...
Lajme30 Gusht 2020
IKSHPK-ja ka njoftuar edhe për 119 raste të reja me Coronavirus, raporton Front Online. Rastet pozitive janë nga: komuna Prishtinë 25 raste, komuna Ferizaj 10 raste, komuna Gjilan 9 raste, komuna Prizren 9 raste, komuna...
Bota/Rajoni27 Gusht 2020
Oficerja e policisë, Heidy Jaramillo Vega ka shpëtuar një foshnje nga pengmarrja dhe më pas i ka dhënë gji. 35 vjeçarja tha se “kërkonte me çdo kusht ta ndihmonte” pas shpëtimit të foshnjes tetë-ditëshe në...
Lajme27 Gusht 2020
IKSHPK-ja ka njoftuar edhe për 141 raste të reja me Coronavirus brenda 24-orëve në Kosovë, raporton Front Online. Rastet pozitive janë nga: komuna Prishtinë 23 raste, komuna Pejë 20 raste, komuna Gjakovë 19 raste, komuna...
Lajme26 Gusht 2020
IKSHPK-ja ka njoftuar edhe për raste të reja me Coronavirus, raporton Front Online.   Rastet pozitive janë nga: komuna Prishtinë 52 raste, komuna Gjilan 15 raste, komuna Gjakovë 12 raste, komuna Prizren 12 raste, komuna...
Bota/Rajoni26 Gusht 2020
Më shumë se 40 për qind e njerëzve që kohët e fundit rezultuan pozitiv me coronavirus në Gjermani dhe ka të ngjarë se janë infektuar jashtë vendit, thonë të dhënat e agjencisë së sëmundjeve infektive,...
Lajme25 Gusht 2020
IKSHPK-ja ka njoftuar edhe për 136 raste të reja, raporton Front Online. Rastet pozitive janë nga: komuna Prishtinë 51 raste, komuna Podujevë 10 raste, komuna Fushë Kosovë 9 raste, komuna Ferizaj 7 raste, komuna Gjilan...
Lajme23 Gusht 2020
IKSHPK-ja ka njoftuar edhe për 111  raste të reja me Coronavirus, raporton Front online. Rastet pozitive janë nga: komuna Prishtinë 25 raste, komuna Pejë 13 raste, komuna Gjilan 10 raste, komuna Gjakovë 7 raste, komuna Mitrovicë...
Lajme05 Gusht 2020
IKShPK-ja ka njoftuar edhe për 218 raste të reja me Coronavirus, raporton Front Online. Rastet pozitive vijnë nga këto komuna. Rastet pozitive janë nga: komuna Prishtinë 70 raste, komuna Podujevë 23, komuna Gjilan 16 raste,...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.