×
 • Lajme
 • Lajme

  Reagon Zemaj pas heqjes së karantinës për bashkatdhetarët që vijnë nga Zvicra në Kosovë

  FrontOnline
  25 Shtator 2020

  Bashkatdhetarët që vijnë nga Zvicra në Kosovë nuk do t’i nënshtrohen karantinës.

  Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, përmes një njoftimi në Facebook, tha se ky vendim ka ardhur pas vlerësimit që është bërë nga Zyra Federale e Shëndetit Publik në Zvicër, me arsyetimin se Kosova prej më shumë se dy javësh ka numër të ulët infeksionesh me COVID-19.

  “Lajm i mirë se tashmë bashkatdhetarët nga Zvicra që vijnë në Kosovë, nuk do t’i nënshtohen karantinës. Vendimi ka ardhur pas vlerësimit që është bërë nga Zyra Federale e Shëndetit Publik në Zvicër, me arsyetimin se Kosova prej më shumë se dy javësh ka numër të ulët infeksionesh, nën 60 në 100 mijë banorë, ndërsa ditëve të fundit, ka rënë në 52”, shkroi Zemaj.

  Ai tha se Kosova është me dyer të hapura për 12 muaj të vitit.

  Pa rrymë deri në 8 orë, KEDS del me njoftim për nesër
  Nga Rubrika
  Lajme21 Shkurt 2024
  Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ka thënë se nesër do ta japë “lajmin e madh”. Ai nesër do të...
  Front TV21 Shkurt 2024
  Zëvendëskryetari i Komisionit për Mbikëqyrjen e Agjencisë së Kosovës, Salih Zyba, nuk ka dhënë shumë detaje se për çfarë është diskutuar në...
  Lajme21 Shkurt 2024
  Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca ka deklaruar se marrëdhëniet ndërmjet Kosovës dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës nuk janë për...
  Të tjera
  Lajme21 Shkurt 2024
  Me propozim të prokurorit special Ilir Morina, është mbyllur për publikun gjykimi ndaj të akuzuarit Dejan Raciq, i cili ngarkohet për dhunim...
  Lajme21 Shkurt 2024
  Kryeparlamentari, Glauk Konjufca ka zgjedhur të mbrohet në heshtje, në seancën gjyqësore me akuzën për hedhje të gazit lotsjellës disa vite më...
  Ekonomi21 Shkurt 2024
  Sot po flasim për derivate. Por jo për çdo lloj derivati, po flasim për derivatet e Petrol Company. Me derivatet e kësaj...
  Kronika21 Shkurt 2024
  Policia e Kosovës, gjegjësisht njësiti (Fast Kosova), me mbështetje të Njësisë Speciale Operative, sot më 21.02.2024, pas një pune intensive në terren,...
  Bota/Rajoni21 Shkurt 2024
  Miliarderi Elon Musk është nominuar për Çmimin Nobel për Paqe 2024 nga një deputet norvegjez, i cili vlerësoi pronarin e platformës X...
  Lajme21 Shkurt 2024
  Është shtyre raportimi i ministri të Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati, dhe përfaqësues të Doganës së Kosovës dhe Administratës Tatimore, në...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.