×
 • Lajme
 • Lajme

  Policia tregon sa persona e sulmuan veturën ku ndodhej serbi i cili kreu krime në Krushë të Vogël

  FrontOnline
  23 Qershor 2020

  Rreth 100 persona kanë sulmuar zyrtarët Korrektues duke dalë me veturë nga Stacioni Policor në Prizren.

  Njësitë policore dhe zyrtarët korrektues kanë reaguar që t’i largojnë protestuesit që që kanë qenë duke pritur dënimin e të dyshuarit për krime lufte.

  “Zyrtarët Korrektues duke dalë me veturë nga Stacioni Policor janë sulmuar nga rreth 100 persona që kanë qenë duke pritur dënimin e të dyshuarit për krime lufte. Njësitë policore dhe zyrtarët korrektues kanë reaguar që ti largojnë protestuesit”, thuhet në njoftimin e policisë.

  Qytetarët e Prizrenit kanë sulmuar veturën e Shërbimit Korrektues në momentin që serbi i dënuar me 22 vjet burg, për krime lufte në vitin 1999, Drko Tasiq, ka hipur në të për t’u transferuar nga Gjykata Themelore e Prizrenit për në burg.

  Gjatë intervenimit disa zyrtarë dhe protestues kanë pësuar lëndime të lehta. Të dyshuarit janë shpërnda, dhe nuk raportohet për të arrestuar.

  Prince Coffee House tani edhe në Vjenë të Austrisë
  Nga Rubrika
  Lajme29 Shkurt 2024
  Për të premten parashikohet të mbajë mot me vranësira të shpeshta dhe intervale me diell, ku priten edhe reshje lokale shiu, të...
  Lajme29 Shkurt 2024
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka treguar arsyen se pse nuk mori pjesë në samitin për Ukrainën që u mbajt në Tiranë....
  Lajme29 Shkurt 2024
  Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi, deklaroi se imazhi i Kosovës në sytë e ndërkombëtarëve nuk është në të njëjtat nivele...
  Të tjera
  Lajme29 Shkurt 2024
  Në emisionin “Pressing” të T7 janë të ftuar dy deputetë të Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Bekim Haxhiu dhe Ariana Musliu-Shoshi, përballë...
  Lajme29 Shkurt 2024
  Mbrëmjen e së enjtes, në Vushtrri një shtëpi është kapluar nga zjarri derisa janë raportuar vetëm dëme  materiale. Zëdhënësi i Policisë së...
  Bota/Rajoni29 Shkurt 2024
  Aleatët politikë të presidentit turk, Rexhep Tajip Erdogan duan të rimarrin kontrollin e Stambollit në zgjedhjet lokale të marsit. Mediat e pavarura...
  Lajme29 Shkurt 2024
  Gjykata Themelore në Prizren ua ka vazhduar masën e paraburgimit edhe për nga dy muaj katër të dyshuarve për grabitjen në Suharekë,...
  Lajme29 Shkurt 2024
  Deputeti i PDK-së, Bekim Haxhiu, tha se në shëndetësi nuk ka zhvillim nga Qeveria Kurti, por sipas tij ka vetëm degradim. Sipas...
  Sport29 Shkurt 2024
  Edon Zhegrova po kalon një sezon të karrierës te Lille në elitën e futbollit francez. Ylli kosovar është prej futbollistëve më të...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.