Gjuha:
×
Etiketë: kreu
Lajme29 Shtator 2020
Avokati Tomë Gashi thotë se policitë e huaja të autorizuara nga Gjykata Speciale kanë kryer arrestimet e kryetarit dhe nënkryetarit të OVL të UÇK-së Hysni Gucati e Nasim Haradinaj. Ai në Pressing në T7 ka...
Bota/Rajoni23 Shtator 2020
John Jovanovic, kreu i Zyrës së Korporatës Amerikane për Zhvillim dhe Financa (DFC) në Beograd nesër do të vizitojë Kosovën. Një gjë e tillë është konfirmuar nga Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në...
Lajme05 Shtator 2020
Hoteli Atlantida në Vitomoricë, është kujtimi më i keq për banorët e Pejës. Ky objekt ende qëndron në këmbë. Ishin vitet e nëntëdhjeta kur ky Hotel Antlatida kishte kogja emër në zonën e Dukagjinit. I...
Bota/Rajoni12 Gusht 2020
“Mora vaksinën kundër Covid”. Është kjo deklarata e bërë nga kreu i fondit sovran në Rusi, Kirill Dmitriev, duke lajmëruar marrjen e vaksinës kundër koronavirusit, të lajmëruar një ditë më parë nga Presidenti Vladimir Putin....
Kronika12 Gusht 2020
Një person në Prishtinë është arrestuar nën dyshimin se ka kryer marrëdhënie seksuale me dy të mitura korovare. Sipas raportit të Policisë, i dyshuari është arrestuar gjatë ditës së djeshme dhe është dërguar në mbajtje....
Lajme05 Gusht 2020
Kreu i misionit të EULEX-it, Lars-Gunnar Wigemark, ka thënë se sundimi i ligjit duhet të jetë për të gjithë e jo vetëm për disa. Wigemark e ka thënë këtë nëpërmjet një postimi në Twitter, ndërsa...
Bota/Rajoni01 Gusht 2020
Koreja e Jugut sot arrestoi udhëheqësin e një sekti fetar të lidhur me shpërthimin e vatrës më të madhe të koronavirusit në këtë vend aziatik. Sipas BBC, më shumë se 5000 anëtarë të kishës Shincheonji...
Lajme24 Korrik 2020
Drejtori i Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike në Kosovë, Naser Ramadani, thotë se aktualisht gjendja epidemiologjike në vend është e rëndë. Thotë se me rritjen e numrit të rasteve me Covid-19, ata po punojnë në...
Lajme23 Korrik 2020
Kreu i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka dy javë qëkur është konfirmuar pozitiv me COVID-19. Ai po trajtohet në izolim shtëpiak. Gjendja e tij shëndetësore është stabile. Kështu ka deklaruar në një deklaratë...
Bota/Rajoni21 Korrik 2020
“Ne mund ta ndalojmë pandeminë. Nuk duhet ta presim vaksinën, ne duhet ta ndalojmë COVID-19 tani” – Kështu mendon drejtori i Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH), Tedros Adhanom Ghebreyesus në një konferencë shtypi. “Ne duhet...
Sport20 Korrik 2020
Kryetari i Vushtrrisë, Xhafer Tahiri, ka pasur një takim pune me kryetarin e Federatës së Futbollit të Kosovës Agim Ademi, sekretarin e përgjithshëm Eroll Salihu dhe presidentin e F.C Vushtrria, Bajrush Kajtazi. Temë e diskutimit...
Bota/Rajoni12 Korrik 2020
Drejtori i Përgjithshëm i Organizatës Botërore të Shëndetit, Tedros Adhanom Ghebreyesus, bëri thirrje për unitet ndërkombëtar për të luftuar pandeminë shkatërruese të botës, në vazhdën e synimit të paralajmëruar të presidentit amerikan Donald Trump për...
Bota/Rajoni11 Korrik 2020
Drejtori i Përgjithshëm i Organizatës Botërore të Shëndetit, Tedros Adhanom Ghebreyesus, u lut për unitet ndërkombëtar për të luftuar pandeminë shkatërruese të botës, në vazhdën e synimit të paralajmëruar të presidentit amerikan Donald Trump për...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.