Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Kreu i EULEX-it: Sundimi i ligjit të jetë i të gjithëve

  FrontOnline
  3 vite më parë

  Kreu i misionit të EULEX-it, Lars-Gunnar Wigemark, ka thënë se sundimi i ligjit duhet të jetë për të gjithë e jo vetëm për disa. Wigemark e ka thënë këtë nëpërmjet një postimi në Twitter, ndërsa ka njoftuar për bashkëpunimin e fundit me IKD-në për ndërtimin e një sistemi gjyqësor të besueshëm.

  “Sundimi i ligjit duhet te ndërtohet nga poshtë dhe të jetë i të gjithëve, jo vetëm i disa prej tyre. Krenar për punën tonë me organizatën e shoqërisë civile IKD, për angazhimin e qytetarëve të zakonshëm të Kosovës si ‘monitorues’ të gjyqësorit të Kosovës”, ka shkruar Wigemark.

  Më mirë në Kosovë se në Gjermani
  Nga Rubrika
  Lajme20 Mars 2023
  Ambasadori i SHBA-ve në Kosovë, Jeff Hovenier ka thënë se zbatimi i marrëveshjes së arritur mes Kosovës dhe Serbisë, është kritik për...
  Lajme20 Mars 2023
  Sot me fillim nga ora 11:00, do të mbahet mbledhja e Kryesisë së Kuvendit të Republikës së Ksovës, në të cilën në...
  Lajme20 Mars 2023
  177 raste aktive janë aktualisht në Kosovë. Sipas IKSHPK-së, dje janë regjistruar 8 raste të reja nga 57 testimet e bëra.
  Të tjera
  Sport19 Mars 2023
  Barcelona ka arritur të shenojë fitore në "El Clasicon" e vlefshme për xhiron e 26-të në La Liga. Goli i parë u...
  Bota/Rajoni19 Mars 2023
  Një aksident trafiku ka ndodhur në Fier, si pasojë e të cilit ka humbur jetën një zytar policor. Policia ka bërë të...
  Bota/Rajoni19 Mars 2023
  Ka përfunduar numërimi i votave për zgjedhjet presidenciale në Mal të Zi. Milo Gjukanoviq ka fituar më së shumti vota, por duhet...
  Lajme19 Mars 2023
  Miroslav Lajçak, i dërguari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë – Serbi, është shprehur i lumtur për marrëveshjen e Ohrit në mes...
  Vip19 Mars 2023
  Vazhdon krisja mes sy banoreve të Big Brother VIP. Gjatë një diskutimi, Olta dhe Fotinia janë kapur keq me njëra-tjetrën. Olta akuzoi...
  Vip19 Mars 2023
  Olta-Kiara dhe Kristi-Qetësori janë dy çiftet për të cilët publiku duhet të votojë dhe të zgjedhë se kë do të çojë në...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.