×
Etiketë: vogël
Lajme18 Shtator 2020
Zëdhënësi i Vv’së, Përparim Kryeziu, ka thënë në emisionin dPt te Fidani në T7 se Liqeni i Ujmanit i takon plotësisht Kosovës dhe ai është ndërtuar pasi Kosova kishte blerë të gjithë sipërfaqen tokësore ku...
Bota/Rajoni17 Shtator 2020
Koreja e Veriut ka zhvilluar një "numër të vogël" të armëve bërthamore, tha zëvendës shefi i Shtabit të Forcave të Armatosura të SHBA-së gjeneral John Hayten, duke mohuar kështu pretendimet nga disa raporte të mëparshme,...
Bota/Rajoni09 Shtator 2020
Mbrojtja e klimës është një enigmë e madhe. Por një vend i vogël Finlanda tregon se ç’mund të arrijë madje një qytezë e vogël ndaj një problemi kaq global. Fshati Ii në veriperëndim të Finlandës...
Lajme23 Gusht 2020
Rinesa Maliqi, 13-vjeçarja nga Dobërlluka e Vushtrrisë vuan nga sëmundja Anemi Aplastike. Për shërimin e saj nevojiten rreth 140 mijë euro, shumë kjo që është e papërballueshme për familjen. Andaj, familja Maliqi kërkon ndihmën tuaj...
Lajme22 Gusht 2020
Rinesa Maliqi, 13-vjeçarja nga Dobërlluka e Vushtrrisë vuan nga sëmundja Anemi Aplastike. Për shërimin e saj nevojiten rreth 140 mijë euro, shumë kjo që është e papërballueshme për familjen. Andaj, familja Maliqi kërkon ndihmën tuaj...
Lajme13 Gusht 2020
Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, dje mori mbështetjen e Këshillit të Përgjithshmen të kësaj parëtie për të kandiduar për President të vendit në vitin e ardhshëm. Lidhur me këtë, deputeti Shala,...
Lajme04 Gusht 2020
Nëntë qytetarë të Dragashit kanë humbur jetën qysh nga fillimi i pandemisë Covid-19, si pasojë e këtij virusi, raporton Front Online. Këtë e ka bërë të ditur kryetari i Dragashit, Shaban Shabani. “Me lirimin e...
Auto04 Gusht 2020
Prodhuesi gjerman i veturave, Audi, ka kërkuar falje për një reklamë ku një vajzë e vogël shihej duke ngrënë banane para veturës sportive, RS4 Avant, pas kritikave të shumta në Twitter. “Po ju dëgjojmë dhe...
Lajme15 Korrik 2020
Toby Vogel, bashkëthemelues dhe bashkëpunëtor i Këshillit për Politikën e Demokratizimit nga Berlini, nuk pret ndonjë marrëveshje konkrete në takimin e nesërm të delegacionit të Kosovës dhe Serbisë në Bruksel. Ai i tha portalit Kosovo...
Bota/Rajoni06 Korrik 2020
Policia e Shtetit e Shqipërisë informoi sot në lidhje me situatën e kufizimeve të kalimit të kufijve, ndërsa vuri në dukje se kufijtë e Shqipërisë janë të hapur për të gjithë shtetasit e huaj dhe...
Bota/Rajoni06 Korrik 2020
Numri i vizitorëve nga Kosova është përgjysmuar krahasuar me një vit më parë, megjithëse për pushuesit nga ky vend, Shqipëria është destinacioni i vetëm për momentin. Të dhënat e pikës kufitare Vërmicë-Morinë tregojnë se gjatë...
Lajme04 Korrik 2020
Ish-ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka kritikuar Qeverinë Hoti për menaxhimin e pandemisë COVID-19. Haxhiu ka thënë se nuk po shihet as angazhimi më i vogël i Qeverisë në menaxhimin e situatës, ndërkohë Kosova para...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.