Lajme

Deputeti i PDK-së: AAK-ja është një parti e vogël, tash e 20 vjet nuk e ka shumicën

Deputeti i PDK-së: AAK-ja është një parti e vogël, tash e 20 vjet nuk e ka shumicën
19:05 | 13 Gusht 2020

Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, dje mori mbështetjen e Këshillit të Përgjithshmen të kësaj parëtie për të kandiduar për President të vendit në vitin e ardhshëm.

Lidhur me këtë, deputeti Shala, tha se partia e Haradinajt asnjëherë nuk e ka pasur shumicën në Kuvend dhe se është një parti e vogël për ta udhëhequr pozicionin e Presidentit.

“Në këtë zhvillim të shtetit të ri të Kosovës në situata të caktuara, liderët të vegjël e të mëdhenj shpeshherë i ka dominuar ambicia se sa arsyeja dhe asnjë logjikë e as ambicie të shëndoshë e as programore nuk të çon te ajo se lideri i AAK-së mund të vijë në pozicionin e Presidentit. Kjo nisur nga fakti se nga paslufta është në politikë dhe asnjëherë nuk ka qenë pjesë e shumicës parlamentare, pra është një parti e vogël e respektuar për aq sa është, por ta udhëheq pozicionin e Presidentin në asnjë formë në këtë situatë”, tha ai për Front Online.

Deputeti i PDK-së e godet AAK-në: Jeni të vegjël për të udhëhequr me Presidencën

Me rastin e Black Friday, 28 Nëntorit dhe 32 vjetorin e kompanisë, Petrol Company me çmime marramendëse në derivate dhe…

Të tjera