×
 • Lajme
 • Lajme

  Gaxherri: Instituti duhet të vijë në Kuvend t’ua marrë mostrat deputetëve, është turp të flasim kush është testuar

  FrontOnline
  14 Korrik 2020

  Deputetja e LDK’së, Besa Gaxherri ka reaguar pas përplasjeve në Kuvend të Kosovës se kush nga partitë politike është testuar për Covid 19, raporton Front Online.

  Gaxherri tha se është turp të diskutohet se kush është privilegjuar për t’u testuar nga Instituti.

  Madje, ajo ka propozuar që të gjithë deputetët duhet që të testohen, duke thënë se mundësia që ata të jenë të infektuar është 99%.

  “Unë mendoj se të gjithë deputetët duhet me testu, asnjë nuk është këtu që se ka shancën 99 për qind me kanë të infektuar, jo me shku na në infektiva ata duhet me kanë këtu me na i marrë mostrat, ta shohim kush është i infektuar”, tha Gaxherri.

  Dje në seancë është bërë e ditur se 10 deputetë të Kuvendit janë konfirmuar pozitiv me koronavirus.

  https://www.facebook.com/FrontOnlineMedia/videos/309486783748488/

   

  Vlera Devolli bashkë me liderin e CDU-së në promovimin e Sara Rosner
  Nga Rubrika
  Lajme01 Mars 2024
  Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka uruar anëtarin e Presidencës së Bosnjës dhe Hercegovinës, Denis Beçiroviq, me rastin e Ditës së Pavarësisë....
  Lajme01 Mars 2024
  Për të shtunën parashikohet të mbajë mot me diell dhe vranësira, ndërsa lokalisht pritet të ketë reshje shiu, të cilat në momente...
  Lajme01 Mars 2024
  Emisari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak është takuar sot me presidenten e Vjosa Osmani. Lajçak ka thënë se me...
  Të tjera
  Lajme01 Mars 2024
  Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Korenica, ka treguar arsyet kryesore të kundërshtimit të projektligjit për fertilizimin e asistuar apo siç njihet ndryshe...
  Lajme01 Mars 2024
  Kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës është mbledhur sot për herë të dytë, e ku kanë diskutuar për tetë pika përfshirë atë...
  Bota/Rajoni01 Mars 2024
  Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj, ka biseduar me ministrin e Brendshëm Taulant Balla, për t’u interesuar mbi ngjarjen e rëndë që ndodhi...
  Lajme01 Mars 2024
  Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka uruar bashkëluftëtarin e tij, njëkohësisht mësuesin e devotshëm me rastin e...
  Lajme01 Mars 2024
  Avokati Ardian Bajraktari, duke komentuar vendimin e Gjykatës së Apelit që rasti i vrasjes së Marigona Osmanit të kthehet në rigjykim, tha...
  Lajme01 Mars 2024
  Ish-kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, e ka kritikuar Qeverinë e Kosovës në lidhje me raportet e saj me Shtetet e...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.