×
Etiketë: kuvend
Lajme30 Shtator 2020
Partia Demokratike e Kosovës ka iniciuar ditë më parë plotësim-ndryshimin e Ligjit për Fondet Pensionale, i cili u mundëson qytetarëve të Kosovës tërheqjen e një pjese të kursimeve të tyre nga Trusti. Lidhur më këtë...
Lajme27 Shtator 2020
“Në mungesë të kourumit kjo pikë do të përsëritet seancën e radhës”. Kjo është fjalia më e shpeshtë që po i bie të përdorë kryeparlamentares, Vjosa Osmani. Kjo pasi mungesa e kuorumit në procesin e...
Ekonomi25 Shtator 2020
Shoqata e ndërmarrjeve që merren me qarkullimin e naftës, derivateve të naftës, gazrave dhe lubrifikanteve “SHQNGL”, sot do të mbajë kuvendin e jashtëzakonshëm, në të cilin do të shqyrtohet Udhëzimit Administrativ 06/2019 për pastrimin e...
Ekonomi24 Shtator 2020
Shoqata e ndërmarrjeve që merren me qarkullimin e naftës, derivateve të naftës, gazrave dhe lubrifikanteve “SHQNGL”, nesër do të mbajë Kuvendin e jashtëzakonshëm, në të cilin do të shqyrtohet Udhëzimit Administrativ 06/2019 për pastrimin e...
Lajme23 Shtator 2020
Kryeministrat Avdullah Hoti dhe Edi Rama janë pajtuar për shtyrjen e mbledhjes së përbashkët të dy qeverive, e paraparë këtë të premte, për datën 2 tetor, për shkak të raportimit të kreut të ekzekutivit kosovar...
Lajme23 Shtator 2020
Përkundër se në dy seancat e fundit koalicioni qeverisës nuk ka arritur të kaloi me shumicë të thjeshtë projektligjin për rimëkëmbje ekonomike, kryeministri Avdullah Hoti e ka mohuar se nuk i kanë votat e mjaftueshme...
Lajme22 Shtator 2020
Lëvizja Vetëvendosje ka kërkuar që kryeministri Avdullah Hoti të ftohet për raportim në Kuvend për “dëmet që ia ka shkaktuar Kosovës”. Kjo parti ka njoftuar të martën se nënkryetarja e Kuvendit, Arbërie Nagavci, ka kërkuar...
Lajme21 Shtator 2020
Në hollin e Kuvendit të Kosovës, është hapur ekspozita me fotografi të piktorit Haki Gjakli, që i kushtohet grave të dhunuara gjatë luftës në Kosovë. Në hapje të kësaj ekspozite piktori Gjakli ka thënë se...
Ekonomi19 Shtator 2020
Projektligji për rimëkëmbjen ekonomike dështoi të votohet sërish në parim në seancën e së enjtes, por ky veprim po konsiderohet i rrezikshëm për ekonominë e Kosovës. Derisa qeveria kërkon sa më parë të votohet projektligji...
Lajme17 Shtator 2020
Zëvendëskryeministri Driton Selmanaj e ka vlerësuar fitore të madhe për Kosovën marrëveshjen e Uashingtonit me Serbinë.Ai në seancën e sotme plenare tha se marrëveshja e 4 shtatorit në Shtëpinë e Bardhë është hapi më i...
Lajme17 Shtator 2020
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti do të raportojë sot para deputetëve për vizitën në Uashington dhe marrëveshjen e nënshkruar në Shtëpinë e Bardhë. Megjithatë, raportimi i tij është shtyrë për në ora 14:30. Kjo pasi...
Lajme17 Shtator 2020
Sot Kuvendi i Kosovës do të mbajë vazhdimin e seancës plenare me pikat e mbetura nga seancat e kaluara, si dhe një seancë tjetër të re në të cilën në rend dite do të jetë...
Lajme16 Shtator 2020
Kuvendi i Kosovës nesër do t’i kthehet punës, ku edhe do të mbajë seancë plenare. Në rend dite është edhe votimi i Projektligjit për Rimëkëmbje Ekonomike. Miratimi i këtij projektligji do t’i hapte rrugë tërheqjes...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.