×
Etiketë: testuar
Lajme21 Shtator 2020
Që nga 13 marsi kur u konfirmuan dy rastet e para me COVID-19 gjithsej 15 mijë e 63 persona janë infektuar me këtë virus në vendin tonë, nga 62 mijë e 11 mostra të testuara....
Lajme31 Gusht 2020
COVIDPandemiaviktimatNumri total i rasteve pozitive është 13 mijë e 334 nga gjithsej 50 mijë e 683 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2. Që nga fillimi i pandemisë, 516 e kanë humbur jetën në përballje me...
Bota/Rajoni29 Korrik 2020
Zëdhënësja e Ministrisë së Shëndetësisë në Gjermani, Teresa Nauber, ka thënë se ky shtet ka kapacitete për t’i testuar për koronavirus të gjithë personat që kthehen nga vendet e huaja. Ministri gjerman i Shëndetësisë, Jens...
Lajme28 Korrik 2020
Që nga 8 shkurti kur kanë filluar testimet për koronavirus në Kosovë e deri sot janë testuar gjithsej 34 mijë e 720 persona. Kryesisht testohen deri në 450 persona në ditë. Të gjithë këta persona...
Lajme16 Korrik 2020
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi po vazhdon intervistimin nga Zyra e Prokurorisë së Specializuar në Hagë, ndërkohë, para ndërtesës së Gjykatës Speciale po vazhdojnë të qëndrojnë qytetarët në mbështetje të Thaçit dhe luftës së UÇK-së....
Lajme14 Korrik 2020
Deputetja e LDK’së, Besa Gaxherri ka reaguar pas përplasjeve në Kuvend të Kosovës se kush nga partitë politike është testuar për Covid 19, raporton Front Online. Gaxherri tha se është turp të diskutohet se kush...
Lajme07 Korrik 2020
Katër deputetë të Kuvendit të Kosovës nga LDK ditë më parë dolën pozitiv me coronavirus. Sot u konfirmua edhe ish ministri Lumir Abdixhiku. Pasi kishin pasur kontakte me deputetët e LDK-së janë testuar të gjithë...
Bota/Rajoni06 Korrik 2020
Policia e Shtetit e Shqipërisë informoi sot në lidhje me situatën e kufizimeve të kalimit të kufijve, ndërsa vuri në dukje se kufijtë e Shqipërisë janë të hapur për të gjithë shtetasit e huaj dhe...
Bota/Rajoni03 Korrik 2020
Një test i koronavirusit në ujërat e zeza mund të jetë një “fitore e lehtë”. Shkencëtarët e udhëhequr nga Qendra për Ekologji dhe Hidologji në Mbretërinë e Bashkuar po punojnë në një provë të standardizuar...
Lajme23 Qershor 2020
Nga 13 marsi, kur edhe u konfirmuan rastet e para pozitive në Kosovë, janë testuar 21 mijë e 831 persona. Prej tyre, 2 mijë e 216 kanë rezultuar pozitivë me COVID-19 Nga kjo shifër e...
Lajme18 Qershor 2020
Instituti Kombëtarë i Shëndetësisë Publike (IKSHPK), mbrëmë ka konfirmuar edhe 77 raste me virusin Covid-19, në Kosovë, raporton Front Online. Në të njëjtën kohë nga IKSHPK-ja është bërë e ditur, se që nga data 08...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.