[wp-story]

Lajme

Mbi 19 mijë të testuar për Coronavirus në Kosovë

Mbi 19 mijë të testuar për Coronavirus në Kosovë
07:43 | 18 Qershor 2020

Instituti Kombëtarë i Shëndetësisë Publike (IKSHPK), mbrëmë ka konfirmuar edhe 77 raste me virusin Covid-19, në Kosovë, raporton Front Online.

Në të njëjtën kohë nga IKSHPK-ja është bërë e ditur, se që nga data 08 shkurt deri më 17 qershor 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 19.749 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe prej tyre pozitive kanë rezultuar gjithsej 1.833 raste, me gjithsej 34 raste të vdekjes të cilët kanë pasur sëmundje të tjera shoqëruese.

Në ndërkohë numri i të shëruarve nga Coronavirusi në vend ka shkuar në 968. /Front Online

“M Sillosi” S’ka nëvojë për panik, grurë ka me bollëk

Të tjera