Lajme

Mbi 60 mijë të testuar në Kosovë

Mbi 60 mijë të testuar në Kosovë
08:39 | 21 Shtator 2020

Që nga 13 marsi kur u konfirmuan dy rastet e para me COVID-19 gjithsej 15 mijë e 63 persona janë infektuar me këtë virus në vendin tonë, nga 62 mijë e 11 mostra të testuara.

Që nga 22 marsi kur u shënua viktima e parë nga koronavirusi i ri në Kosovë, deri tani gjithsej 613 persona e kanë humbur jetën në betejën me këtë virus.

Derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është gjithsej 12 mijë e 570 raste, raste aktive janë edhe 1 mijë e 880.

Kredi me afat rekord të shqyrtimit dhe aprovimit

Të tjera