×
 • Lajme
 • Lajme

  Mbi 21 mijë persona janë testuar për koronavirus që nga fillimi i pandemisë në Kosovë

  FrontOnline
  23 Qershor 2020

  Nga 13 marsi, kur edhe u konfirmuan rastet e para pozitive në Kosovë, janë testuar 21 mijë e 831 persona.

  Prej tyre, 2 mijë e 216 kanë rezultuar pozitivë me COVID-19

  Nga kjo shifër e përgjithshme 1 mijë e 69 persona janë shëruar, kurse 38 të tjerë kanë ndërruar jetë.

  Raste aktive me koronavirus në vend janë edhe 1 mijë e 110 raste.

  Komuna me më së shumti raste pozitive mbetet Prishtina, me gjithsej 410 raste të regjistruara deri më sot.

  Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka konfirmuar mbrëmë dhe 47 raste të reja me koronavirus dhe 22 të shëruar.

  Mbrëmë kanë ndërruar jetë edhe dy pacientë në Klinikën e Pulmologjisë të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës.

  Njëri prej tyre është një 74 vjeçar nga Komuna e Gjilanit që kishte qenë i infektuar me koronavirus, ndërsa viktima tjetër e cila po pritet të testohet nëse ishte e infektuar është një 71 vjeçar nga Komuna e Prishtinës.

  “Petrol Company” në natën e “Kurban Bajramit” e bën me shtëpi të re familjen nga Skenderaj
  Nga Rubrika
  Lajme22 Qershor 2024
  Forca e Sigurisë së Kosovës së shpejti do të jetë me aeroport ushtarak në afërsi të kufirit me Serbinë. Mirëpo njohësit e...
  Lajme22 Qershor 2024
  Ministri i Administrimit të Pushtetit Lokal, Elbert Krasniqi, ka bërë të ditur se në Ditën Memoriale të Komunitetit Egjiptian ka vizituar disa...
  Lajme22 Qershor 2024
  Ish-drejtori i Policisë së Kosovës, Sheremet Ahmeti, për FrontOnline, thotë se Sigurimi Shëndetësor për Policinë e Kosovës, ka qenë nevojë e përhershme,...
  Të tjera
  Vip22 Qershor 2024
  Modelja tejet e dashur nga publiku, Adrola Dushi, e ftur në një emission televiziv tregon se që e vogël e ka ndihmuar...
  Lajme22 Qershor 2024
  Ish-drejtori i Policisë së Kosovës, Sheremet Ahmeti, për FrontOnline, thotë se Sigurimi Shëndetësor për Policinë e Kosovës, ka qenë nevojë e përhershme,...
  Sport22 Qershor 2024
  Ish futbollisti i njohur gjerman, Mario Basler, ka thënë fjalë të mëdha për Granit Xhakën para ndeshjes mes Zvicrës dhe Gjermanisë. Basler...
  Sport22 Qershor 2024
  Pas fitores mbresëlënëse 3:0 ndaj Turqisë në Dortmund, trajneri i Portugalisë, Roberto Martínez, shprehu kënaqësinë e tij për paraqitjen e skuadrës dhe...
  Sport22 Qershor 2024
  Cristiano Ronaldo ka thyer një rekord historik në Euro 2024 teksa me asistimin e bërë në golin e tretë të Portugalisë ndaj...
  Lajme22 Qershor 2024
  Gjenerali amerikan në pension, Wesley Clark, nesër do të qëndrojë në Kosovë ku do shkojë në takim në selinë e LDK-së ku...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.