Gjuha:
×
Etiketë: vijë
Lajme01 Tetor 2020
PDK: Për zgjedhjen e presidentit do të flasim kur të vijë koha Anëtari i Kryesisë së Partisë Demokratike të Kosovës, njëherësh deputet i Kuvendit të Kosovës, Enver Hoxhaj, ka folur për 100-ditëshin e Qeverisë Hoti,...
Lajme26 Shtator 2020
Deklaratat e kreut të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, se partia që udhëheq ai po shikon një bashkëpunim të mundshëm me Partinë Demokratike të Kosovës dhe se ka hequr vijat e kuqe me të,...
Lajme25 Gusht 2020
Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e AAK-së, Haxhi Shala është i ftuari i radhës i Gjykatës Speciale. Shala në RTV Dukagjini ka thënë se beson që brenda shtatorit ose do të shkojë në...
Lajme08 Gusht 2020
Xhandarmëria serbe është futur në territorin e Kosovës rreth 300 metra vijë ajrore nga pika më e afërt e kufirit, ndërsa nëpër rrugë edhe më gjatë. Rreth 700 metra nga vija kufitare në drejtim të...
Lajme05 Gusht 2020
Kosova është duke u përgatitur për krijimin e kapaciteteve shtesë për përballjen me COVID-19 në muajin shtator, atëherë kur sipas profesionistëve shëndetësorë, Kosova do të përballet edhe me virusin sezonal dhe eventualisht mund të ketë...
Bota/Rajoni28 Korrik 2020
Me një çmim të lartë ne arritëm ta mbajnë nën kontroll kurbën e infeksionit me Sars-CoV-2. Por nëse tani nuk përpiqemi të gjithë bashkë do ta çojmë dëm suksesin e arritur në luftën kundër COVID-19,...
Bota/Rajoni28 Korrik 2020
Imunologu Anthony Fauci, i cili është po ashtu kreu i Institutit Kombëtar për Sëmundjet Infektive në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, u shpreh se një vaksinë kundër Covid-19 mund të jetë e gatshme brenda muajve...
Bota/Rajoni22 Korrik 2020
Zvicra ka shtuar edhe 15 shtete në listën e atyre që vlerësohen si të rrezikshmërisë së lartë, shkaku i pandemisë COVID-19. Ndërsa nga kjo listë ka larguar Suedinë e Bjellorusisë. Lajmi është bërë i ditur...
Lajme15 Korrik 2020
Bashkimi Europian ka rekomanduar që të mbyllin kufijtë me të gjitha vendet e Ballkanit Perëndimor, pas rritjes së numrit të rasteve me koronavirus. Të paktën deri në fund të korrikut nuk rekomandohet hapja e kufijve...
Lajme14 Korrik 2020
Deputetja e LDK’së, Besa Gaxherri ka reaguar pas përplasjeve në Kuvend të Kosovës se kush nga partitë politike është testuar për Covid 19, raporton Front Online. Gaxherri tha se është turp të diskutohet se kush...
Bota/Rajoni12 Korrik 2020
Rritja e numrit të të infektuarve ka shtuar frikën e rikthimit të një vale të dytë të Covid-19. Sipas ekspertëve britanikë të shëndetësisë, vala e dytë e koronavirusit do të mbërrijë kur temperaturat të bien...
Bota/Rajoni06 Korrik 2020
Kryetari i partisë Aleanca Kosova e Re, Behgjet Pacolli, ka thënë se ligji anti-Covid duhet të vijë urgjentisht në sallën e Kuvendit ashtu si e kërkon Kryeparlamentarja, Vjosa Osmani. Sipas tij, pandemia është rasti më...
Bota/Rajoni03 Korrik 2020
MIT dhe Harvard kanë punuar në sensorë që mund të zbulojnë viruse si ebola që nga viti 2014 dhe ata tani po punojnë në një maskë për fytyrën që do të ndizet kur i afrohet...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.