×
Etiketë: mostrat
Ekonomi09 Shtator 2020
Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Vesel Krasniqi, bashkë me inspektorë të tregut ka qëndruar sot në Terminalin doganor në Prizren. Pas takimit me drejtuesit rajonal të doganës, janë marrë mostrat e naftës në pesë maune...
Bota/Rajoni02 Shtator 2020
Qeveria gjermane ka thënë se testet e kryera nga mostrat e marra prej liderit opozitar, Aleksei Navalny, kanë treguar prezencë të agjentit nervor, Noviçok. Navalny, politikan dhe hulumtues i korrupsionit, njëherësh një prej kritikëve më...
Lajme30 Gusht 2020
Zëvendës-drejtoresha e Institutit të Mjekësisë Ligjore të Kosovës dhe ekspertja e EULEX-it, Tarja Formisto, ka bërë thirrje tek familjet e të pagjeturve që të japin mostrat e tyre të gjakut, meqë sipas saj, rreth 20...
Lajme20 Gusht 2020
Nënkryetari i Komunës së Gjilanit, Arbër Ismajli, në takimin e sotëm të Komitetit të Emergjencave, ka kërkuar angazhim maksimal të të gjitha institucioneve në monitorimin e gjendjes pasi 29 raste të reja që e çojnë...
Lajme14 Korrik 2020
Deputetja e LDK’së, Besa Gaxherri ka reaguar pas përplasjeve në Kuvend të Kosovës se kush nga partitë politike është testuar për Covid 19, raporton Front Online. Gaxherri tha se është turp të diskutohet se kush...
Lajme03 Korrik 2020
Sonte në Ferizaj janë paraqitur 35 raste të reja me coronavirus. Drejtori i Shëndetësisë në këtë komunë, Bekim Ademi thotë për RTV Dukagjinin se këto rezultate janë nga 77 mostrat e marra nga datat 1...
Bota/Rajoni03 Korrik 2020
Analizimi i mostrave të ujërave të zeza në Spanjë ka treguar për prani të koronavirusit që në muajin mars të vitit të kaluar. OBSH-ja thotë se numri i rasteve në botë mund të jetë 10-fishi...
Bota/Rajoni20 Qershor 2020
“Koronavirusi ka ekzistuar në sistemet e ujërave të zeza në Milano dhe Torino që me 18 dhjetor, 2 muaj përpara se rasti i parë me Covid-19 të regjistrohej në Itali”. Studimi është pjesë e një...
Lajme18 Qershor 2020
Komuna e Pejës është një ndër qytetet më të prekura me Coronavirus në Kosovë. Nga fillimi i pandemisë Covid-19, në këtë komunë janë shënuar gjithsej 109 raste me Coronavirus, e ku 72 prej tyre janë...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.