×
 • Lajme
 • Lajme

  Peja me 35 raste aktive me Coronavirus, merren mostrat e dhjetëra qytetarëve

  FrontOnline
  18 Qershor 2020

  Komuna e Pejës është një ndër qytetet më të prekura me Coronavirus në Kosovë.

  Nga fillimi i pandemisë Covid-19, në këtë komunë janë shënuar gjithsej 109 raste me Coronavirus, e ku 72 prej tyre janë shëruar.

  “Deri me tani janë shëruar 72 pacientë nga Coronavirusi në Komunën e Pejës nga  gjithsej 109 raste në total sa kanë qenë qysh nga fillimi i pandemisë. Tani në Komunën e Pejës janë 35 raste aktiv”, ka bërë të ditur për Front Online nga Zyra për Informim e Komunës së Pejës.

  Këtyre ditëve nga Instituti Kombëtarë i Shëndetësisë Publike, sipas komunës, janë marrë edhe disa mostra për testim, teksa është theksuar se burimi i infeksionit i rasteve, ende nuk dihet.

  “Po janë marrë dhjetëra mostra për testim. Vetëm gjate ditës se djeshme janë marrë strisho për testim të 39 personave raste kontakti. Burimi i infeksionit nuk dihet”, thuhet ndër të tjera në përgjigje. /Front Online/

   

   

   

   

   

   

  Dyfish n’plus me ArtMotion
  Nga Rubrika
  Lajme20 Shkurt 2024
  Zafir Berisha nga Nisma SocialDemokrate ka deklaruar se kryeministri, Albin Kurti dhe presidenti serb, Aleksandar Vuçiq po bashkëpunojnë për moszabtim të marrëveshjeve...
  Lajme20 Shkurt 2024
  Ish-kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri, deklaron se edhe ky vit do të jetë i humbur për komunën që dikur e udhëheqi. Sipas...
  Lajme20 Shkurt 2024
  Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka folur për situatën në Kosovë dhe kryeministrin, Albin Kurti, të cilin po e sheh si ‘fëmijë...
  Të tjera
  Sport20 Shkurt 2024
  Inter ka shënuar fitore me rezultat minimal 1-0 ndaj Atletico Madridit në ndeshjen e parë të fazës së 1/8 së finales në...
  Vip20 Shkurt 2024
  Ledjona dhe Meritoni kanë bërë debat të ashpër në prajm, arsyeja ishte ngacmimet e këtij të fundit duke ia përmendur emrin e...
  Sport20 Shkurt 2024
  PSV Eindhoven dhe Borussia Dortmundi kanë barazuar 1-1 në ndeshjen e parë në kuadër të 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve....
  Ekonomi20 Shkurt 2024
  Deputetja e LDK-së, Hykmete Bajrami, ka folur për përkeqësim të gjendjes ekonomike dhe thellimin e varfërisë gjatë qeverisjes Kurti. Sipas tij, masat...
  Bota/Rajoni20 Shkurt 2024
  Ambasadorja amerikane në Ukrainë, Bridget Brink, ka thënë të martën se është plotësisht e bindur që Kongresi amerikan do të miratojë ndihmë...
  Lajme20 Shkurt 2024
  Opinionsti Bardhyl Meta ka dhënë një koment për fitoren e Qeverisë Kurti. Sipas tij, fitoren e kësaj qeverie e ndihmoi pjesa populliste...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.