×
 • Lajme
 • Lajme

  Ademi: 35 rastet e reja me COVID-19 në Ferizaj, nga mostrat e marra për dy ditë

  FrontOnline
  03 Korrik 2020

  Sonte në Ferizaj janë paraqitur 35 raste të reja me coronavirus.

  Drejtori i Shëndetësisë në këtë komunë, Bekim Ademi thotë për RTV Dukagjinin se këto rezultate janë nga 77 mostrat e marra nga datat 1 dhe 2 korrik.

  “Me këto infektime numri i rasteve aktive në Ferizaj shkon në 97”, tha ai.

  Ademi thotë se shumica janë raste kontakti nga familjarët.

  Drejtori i Shëndetësisë në Ferizaj thotë se pos një punëtori komunal që ka simptoma më të rënda, drejtorët tjerë komunal janë në kondicion të mirë dhe nuk kanë simptoma të rënda.

  “Ashtu si unë shumica janë mirë me kokë dhembje dhe dhembje të muskujve ndonjëherë”.

  Ademi thotë se momentalisht në Spitalin e Ferizajt janë duke u trajtuar tre pacientë me COVID-19, ndërsa pjese tjetër është në trajtim shtëpiak.

  Zgjerimi i Comoditës në SHBA: “Nap Queen Sleep”, krenaria e shqiptarëve
  Nga Rubrika
  Lajme01 Mars 2024
  Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka uruar anëtarin e Presidencës së Bosnjës dhe Hercegovinës, Denis Beçiroviq, me rastin e Ditës së Pavarësisë....
  Lajme01 Mars 2024
  Për të shtunën parashikohet të mbajë mot me diell dhe vranësira, ndërsa lokalisht pritet të ketë reshje shiu, të cilat në momente...
  Lajme01 Mars 2024
  Emisari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak është takuar sot me presidenten e Vjosa Osmani. Lajçak ka thënë se me...
  Të tjera
  Lajme01 Mars 2024
  Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Korenica, ka treguar arsyet kryesore të kundërshtimit të projektligjit për fertilizimin e asistuar apo siç njihet ndryshe...
  Lajme01 Mars 2024
  Kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës është mbledhur sot për herë të dytë, e ku kanë diskutuar për tetë pika përfshirë atë...
  Bota/Rajoni01 Mars 2024
  Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj, ka biseduar me ministrin e Brendshëm Taulant Balla, për t’u interesuar mbi ngjarjen e rëndë që ndodhi...
  Lajme01 Mars 2024
  Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka uruar bashkëluftëtarin e tij, njëkohësisht mësuesin e devotshëm me rastin e...
  Lajme01 Mars 2024
  Avokati Ardian Bajraktari, duke komentuar vendimin e Gjykatës së Apelit që rasti i vrasjes së Marigona Osmanit të kthehet në rigjykim, tha...
  Lajme01 Mars 2024
  Ish-kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, e ka kritikuar Qeverinë e Kosovës në lidhje me raportet e saj me Shtetet e...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.