×
Etiketë: Ferizaj
Lajme29 Shtator 2020
Një i ri është gjetur pa shenja jete dje nga familjarët e tij në Komogllavë të Ferizajt. Sipas mjekut dyshohet se i riu ka pësuar sulm në zemër Bëhet fjalë për A.S (23 vjeçar) i...
Lajme26 Shtator 2020
Një aksident sapo ka ndodhur në Ferizaj, te vendi i njohur “Te Ura”. Sipas informacioneve të para një person ka marrë lëndime të lehta. Policia e Kosovës ka dalë në vendin e ngjarjes.
Kronika26 Shtator 2020
Një person është arrestuar në Ferizaj, për shkak të dyshimit se e kishte sulmuar seksualisht viktimën e mitur femër kosovare. Me vendim të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje për 48 orë, rasti vazhdon...
Ekonomi25 Shtator 2020
Një kontratë në vlerë prej 4.8 milionë euro për asfalt që e ka nënshkruar kryetari i Ferizajt Agim Aliu, po e shqetëson deputetin e VV-së Dimal Basha, pasi sipas tij ka qenë projekt i pabuxhetuar....
Lajme23 Shtator 2020
Në 24 orët e fundit janë shëruar 3 persona nga COVID-19 në Ferizaj. Komuna e Ferizajt, përmes një postimi në Facebook, bëri të ditur se numri i rasteve aktive në këtë komunë është në 74....
Lajme23 Shtator 2020
Policia e Kosovës, në koordinim me Drejtorinë e Bujqësisë dhe Pylltarisë në Komunën e Ferizajt i kanë konfiskuar 55 metra dru, që po silleshin nga Komuna e Kaçanikut për t’u shitur në Ferizaj. Komuna e...
Kronika23 Shtator 2020
Në Ferizaj janë konfiskuar 55 metra kub dru. Nga komuna e Ferizajt kanë treguar se kjo u bë në bashkëpunim mes policisë dhe drejtorisë së Bujqësisë dhe Pylltarisë. Komuna bëri të ditur se masa drusore...
Kronika22 Shtator 2020
Një person pas një mosmarrëveshje e kishte sulmuar fizikisht bashkëshorten e tij. Sipas raportit të Policisë së Kosovës, rasti ka ndodhur të hënën rreth orës 21:00, në Ferizaj. Siç thuhet në raport, si pasojë e...
Lajme20 Shtator 2020
Komuna e Ferizajt ka njoftuar se janë mbyllur tetë lokale nën dyshimin se kanë ushtruar veprimtari devijante Në njoftim bëhet e ditur se lokalet janë mbyllur mbrëmjen e së shtunës. “Mbrëmë, Inspektorati i Komunës, bashkë...
Lajme19 Shtator 2020
Pas rënies së numrit të rasteve pozitive me Covid19, shtabi emergjent në Komunën e Ferizajt në bashkëpunim me institucionet e nivelit qendror kanë filluar t’i rikthejnë shërbimet e rregullta në repartet e Gjinekologjisë, Kirurgjisë, Pediatrisë...
Lajme15 Shtator 2020
Një grup i disa qytetarëve në Ferizaj, ka bërë thirrje të gjenden dy truall ari tokë në periferi të qytetit për ndërtimin e një shtëpie të një nëne me dy jetimë. Këtë kërkesë e ka...
Lajme14 Shtator 2020
Ky vit që në pjesën dërmuese u shoqërua i mbyllur për institucionet arsimore, diktuar nga gjendja epidemiologjike në vend, këtë të hënë, ktheu gëzimin në fytyrat e mijëra nxënësve, prindërve e mësimdhënësve. Kështu, sipas rekomandimeve...
Kronika12 Shtator 2020
Para pak minutash ka ndodhur një aksident i rëndë trafiku, në Ferizaj tek Ura. Disa persona kanë marrë lëndime trupore. Në vendin e ngjarjes kanë dalë edhe Policia e Kosovës.

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.