×
Etiketë: turp
Lajme27 Shtator 2020
Labinot Tahiri ka reaguar pas arrestimit të krerëve të organizatës së veteranëve të UÇK’së. Tahiri ka shkruar në Facebook se duhet të turpërohen ata që I gëzohen arrestimit të Hysni Gucatit e Nasim Haradinajt. “Turp...
Lajme17 Shtator 2020
Njohësi i çështjeve ekonomike, Safet Gërxhaliu, ka reaguar pasi në Kuvend nuk ka kaluar Ligji për Rimëkëmbje Ekonomike. Sipas tij, është turp për secilin deputet, për të cilët pagën e marrin nga taksat e atyre...
Lajme11 Shtator 2020
Banorët në Prekaz dhe vizitorët në kompleksin memorial “Adem Jashari” e quajnë absurde çështjen e dosjeve të cilat ditë më parë u lan në zyrat e OVL-UCK-së e që po pretendohet se janë të Gjykatës...
Lajme31 Gusht 2020
Anëtari i Kryesisë i Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca ka komentuar edhe kandidaturën e  Ramush Haradinajt për president. Konjufca në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini ka thënë se Ramush Haradinaj do të bënte...
Lajme11 Gusht 2020
Ish-deputetja e LDK-së, Melihate Tërmkolli po e kritikon qeverinë Hoti për veprimet e saja gjatë kësaj kohe të pandemisë. Ajo me anë të një postimi në Facebook, ka aluduar në atë se qeveria po bën...
Lajme02 Gusht 2020
Me gjithë vërejtjet, odat ekonomike po kërkojnë nga Kuvendi i Kosovës, që sa më parë të shqyrtojnë dhe miratojnë projektligjin për rimëkëmbje ekonomike. Duke i parë vështirësitë e mëdha me të cilat po ballafaqohen bizneset...
Lajme14 Korrik 2020
Deputetja e LDK’së, Besa Gaxherri ka reaguar pas përplasjeve në Kuvend të Kosovës se kush nga partitë politike është testuar për Covid 19, raporton Front Online. Gaxherri tha se është turp të diskutohet se kush...
Lajme13 Korrik 2020
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë ka dal sërish me një apel për qytetarët për bartjen e maskës si masë preventive ndaj virusit Covid-19, raporton Front Online. Këtë herë IKSHPK-ja ka zgjedhur thënien “Bartja...
Lajme07 Korrik 2020
Kryetari i Sindikatës së Pavarur të Sektorit Privat, Jusuf Azemi, ka deklaruar se rreth 40 për qind e mjeteve të pakos emergjente fiskale, janë keqpërdorur. Në një konferencë për media pas takimit me ministren e...
Lajme07 Korrik 2020
Kryetari i Sindikatës së Pavarur të Sektorit Privat, Jusuf Azemi, ka deklaruar se rreth 40 për qind e mjeteve të pakos emergjente fiskale, janë keqpërdorur. Në një konferencë për media pas takimit me ministren e...
Lajme07 Korrik 2020
Basri Sejdiu është deklaruar në një konferencë për media pas shkarkimit nga posti i drejtorit të përgjithshëm të Shërbimit Spitalor dhe Klinik Universitar të Kosovës. Ky u mor të hënën nga Bordi drejtues i këtij...
Lajme18 Qershor 2020
Labinot Tahiri i ka kthyer përgjigje Kryetarit të Sindikatës së Mjekëve, Blerim Syla. Kryetari i Sindikatës së Mjekëve të Kosovës, Blerim Syla, ka kritikuar artistët për mbajtjen e protestës për kërkimin e lejimit të dasmave...
Lajme17 Qershor 2020
Nënkryetarja e Lëvizjes Vetëvendosje, Fatmire Mulhaxha-Kollçaku, ka thënë se rrëzimi i Qeverisë së drejtuar nga Albin Kurti do të shkruhet në histori si turp dhe dëm i papërllogaritshëm. “Mungesa e konsensusit politik dhe rrëzimi i...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.