Gjuha:
×
 • Lajme
 • Vip
 • Lajme

  Labi i reagon Blerim Sylës i cili e quajti turp protestën e estradës: Mua nuk më njeh turpi

  FrontOnline
  18 Qershor 2020

  Labinot Tahiri i ka kthyer përgjigje Kryetarit të Sindikatës së Mjekëve, Blerim Syla.

  Kryetari i Sindikatës së Mjekëve të Kosovës, Blerim Syla, ka kritikuar artistët për mbajtjen e protestës për kërkimin e lejimit të dasmave e ahengjeve.

  “Ne kohen kur komunitetit shendetesor po i rrezikohet jeta dikush me surle e daulle po e largojke Covidin.Ateher e thjesht ne punetoret shendetesor ne shtepi e Ju “artista” neper kilinika por mos i harroni edhe Politikanet.Turp Turp Turp e besa edhe gjynah duhet me ju ardhe nga punetoret shendetesore.Mos thurrni keng e lavde por ndihmoni…..”, ishte shprehur ai.

  Më pas gjatë një interviste në Pressing e ka komentuar deklaratën e Labit ku thotë se virusi është gënjeshtër.

  “Kjo është një turp që një këngëtarë të thotë midis Prishtinës se nuk ka virus”, ishte shprehur mes të tjerash Syla.

  Më pas nuk ka munguar regimi i Labit i cili i ka thënë Sylës se turpi nuk e njeh atë dhe ka treguar se pa e njohur fare ka kërkuar që pagat e mjekëve të rriten për shkak të kontributit.

  “I nderuar Blerim Syla, turpi mua nuk më njeh sepse nuk turpëroj askend e as nuk ofendoj mjekët dhe as Prishtinên e Kosovên me deklaraten time! Nêse dikush perfiton nga protestat me se paku perfitoj unê personalisht! Pêr mua nuk me vjen keq qe jemi pa mbremje, kam dal per shum kend aty jo vetem per vete, por ja qe ti ti me atakon mua ske faj! Isha ai që qova në spitale maska pa i pasur fare ti dhe sindikata juaj! I turpshëm unë a? Po të isha i turpêruar nuk do ua hiqsha afro 100 fëmijë nga shtreterit e spitalit kur ata kerkonin shêrimin jashtë shtetit tuaj! Pa ju njohur fare, kam thënë se rroga e deputetit të ulet dhe të rritet e mjekëve se unë nuk bëj politik por veproj me zemêr. E kam thën sa isha deputet këtë deklaratê për faktin se dhe pa qenë COVID 19 MJEKÊT JANË DORA E DYTË PAS ZOTIT që i quaj heronjë dhe shpêtimtarë! Ju keni shkarravitur tani deklaraten time me ate se çfarê keni folur ne TV7 Thjesht e kam dhënë dhe qendroj mbrapa sepse akoma nuk më ka kap virusi dhe kam të drejtë të mos besoj, dhe njëkohesisht të them se nuk ka virus. Me natë tê mirë i nderum e do të viej dita kur do të bëjë krenar, e jo tê më shihni si njeri të turpshêm. Labinot Tahiri Ferizaj Kosovë e Shqipërisë”, u shpreh Labi në statusin e tij në Facebook.

  Është koha të shijojmë çokollatën më të mirë..
  Nga Rubrika
  Lajme03 Qershor 2023
  Ditët e fundit kanë sjellur reshje të mëdha të shiut në disa qytete të Kosovës. Në Skenderaj, reshjet kanë qenë dukshëm më...
  Lajme03 Qershor 2023
  Ambasadori rus në Serbi, Alexander Botsan-Kharchenko tha sot se situata në Kosovë është e rrezikshme dhe se mund të çojë në gjakderdhje...
  Lajme03 Qershor 2023
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, bashkë me ministrin për Komunitete dhe Kthim, Nenad Rashiq, dhe zëvendësministrin e kësaj ministrie, Mevlud Sinani mori...
  Të tjera
  Vip03 Qershor 2023
  Capital T, Majku dhe Ledri, kanë bashkuar forcat e tyre për një bashkëpunim. Ky bashkëpunim tashmë është publikuar. ‘’Yjet Dalin Natën’’, quhet...
  Lajme03 Qershor 2023
  Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka shprehur ngushëllime për aksidentin tragjik në Indi ku mbeten të vrarë mbi 260 persona. Kreu i...
  Vip03 Qershor 2023
  Moderatorja Klea Huta dhe këngëtari Elgit Doda do të kurorëzojë lidhjen e tyre ditën e nesërme. Sipas ‘Vip Magazine’, çifti ka zgjedhur...
  Bota/Rajoni03 Qershor 2023
  Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, është betuar të shtunën për mandatin e ri presidencial në Ankara. Teksa e ka lexuar betimin, ai...
  Lajme03 Qershor 2023
  Kreu i Ekipit Negociator të Kosovës dhe numri dy i Qeverisë së Kosovës, Besnik Bislimi i ka reaguar presidentit të Serbisë, Aleksander...
  Bota/Rajoni03 Qershor 2023
  Një zjarr i madh ka shpërthyer mëngjesin e së shtunës në një termocentral, në Kahramanmaras, qyteti që u godit nga tërmeti shkatërrimtar...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.