×
Etiketë: njeh
Lajme26 Shtator 2020
Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Ganimete Musliu, përmes një shkrimi në llogarinë e saj në Facebook, i ka reaguar kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hotit, duke e krahasuar...
Lajme26 Shtator 2020
Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka bërë të ditur se këtyre ditëve në Kosovë është duke qëndruar një mision prej rreth 25 ekspertëve të Institutit prestigjioz “Robert Koch” nga Gjermania. Sipas ministrit Zemaj, ky grup...
Lajme15 Shtator 2020
Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës, Visar Ymeri, ka thënë se përmes “Mini-Shengenit”, Serbia në mënyrë indirekte e njeh Kosovën. Sipas tij “Mini-Shengeni” do të ketë problemet e veta, mirëpo pjesëmarrja e Kosovës në të krijon...
Lajme09 Shtator 2020
Anëtarja e kryesisë së Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu ka kritikuar marrëveshjen e arritur në Uashington nga ana e delegacionit të Kosovës. Ajo në emisionin DebatPlus në TV Dukagjini ka deklaruar se heqja dorë nga zotimet...
Bota/Rajoni09 Shtator 2020
Njohja e Izraelit për Kosovën si një vend i pavarur dhe demokratik, do nxisë edhe më shumë acarimin e marrëdhënieve me Serbinë, pavarësisht se kjo njohje ka qenë pjesë e marrëveeshjeve që dy vendet nënshkruan...
Lajme04 Shtator 2020
Izraeli ka njohur pavarësinë e Kosovës pas nënshkrimit të marrëveshjes ekonomike mes Kosovës dhe Serbisë. Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump tha se Kosova dhe Izraeli janë pajtuar që të normalizojnë raportet dhe të...
Lajme04 Shtator 2020
Eksperti amerikan për çështje të Ballkanit, Daniel Serwer ka një paralajmërim për presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq. Serbia do të jetë në pozitë të vështirë nëse nuk e njeh Kosovën, ka deklaruar eksperti amerikan për...
Lajme02 Shtator 2020
Nënkryetari i AAK-së, Muharrem Nitaj i është përgjigjur Lutfi Hazirit për çështjen e ndryshimit të kufijve. Nitaj në emisionin “Debat Plus” të RTV Dukagjinit ka thënë se deklarata e Hazirit për kufijtë në kohën e...
Lajme30 Gusht 2020
Kryeministrja e Serbisë Ana Brnabic nëpërmjet një opinioni të botuar në Jerusalem Post ka falënderuar Izraelin për mosnjohjen e pavarësisë së Kosovës. Thotë se të dy vendet kanë histori të ngjashme dhe se 200 mijë...
Bota/Rajoni26 Gusht 2020
Një person i panjohur po ua paguan borxhet të varfërve në Tuzla, të Turqisë por askush nuk po e di se kush është ky. Burri misterioz u ka lënë këtyre familjeve zarfa me lekë poshtë...
Bota/Rajoni19 Gusht 2020
Bashkimi Evropian njoftoi sot se nuk i njeh rezultatet e zgjedhjeve presidenciale të mbajtura në Bjellorusi më 9 gusht. BE deklaron se së shpejti do të vendosë sanksione për ata që janë të përfshirë në...
Bota/Rajoni18 Gusht 2020
Anëtarët e Parlamentit Evropian nuk i njohin rezultatet e zgjedhjeve presidenciale të Bjellorusisë, duke e konsideruar Presidentin Bjellorus, Aleksandër Lukashenko, një person non grata( të pa dëshiruar) në Bashkimin Evropian, njofton deklarata e përbashkët e...
Lajme03 Gusht 2020
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka reaguar duke thënë se sot janë perhapur lajme të pa baza për mosrespektim të rekomandimeve të IKSHPK, ku të jep përshtypje se njerëz të caktuar, përfshirë edhe...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.