×
Etiketë: mua
Lajme22 Shtator 2020
Kryetari i LVVV-së dhe ish-kryeministri i Kosovës, Albin Kurti është pyetur në DESKU të KTV-së rreth akuzave që i janë bërë për anti-amerikanizëm. Ka thënë se për të, i dërguari i posaçëm i administratës Trump...
Lajme17 Shtator 2020
Deputetja e Kuvendit të Kosovës, Ariana Musliu-Shoshi tha se duket e çuditshme dhe e pazakontë, por është fakt që deputetët nuk kanë zyrë për punë në objektin e Parlamentit të Kosovës. Musliu-Shoshi shtoi se kjo...
Bota/Rajoni12 Shtator 2020
Presidenti i Turqisë Erdogan i është kthyer ashpër homologut të tij francez duke i thënë se do të kishte probleme të mëdha me të personalisht. Përgjigja e presidentit francez erdhi pas deklaratave të Macronit në...
Lajme28 Gusht 2020
Bekim Jashari ka zgjedhur fjalët më të mira për t’ia dedikuar motrës Besartës për ditëlindje. Ai është shprehur se ndihet me fat që ka një motër sikurse Besarta, për çka ka thënë se një motër...
Lajme11 Gusht 2020
Një qytetar i cili e ka babain të shtrirë në spitalin e Pulmologjisë, është shprehur i revoltuar për të gjithë ata qytetarë që nuk besojnë se ekziston coronavirusi. Qytetari në fjalë revoltën më të madhe...
Bota/Rajoni29 Korrik 2020
Teksa është ndalur në një thertore, në Lezhë kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama kërkoi nga punonjësit që të ruajnë distancën në ambientet e jashtme dhe ne ato të brendshme të mbajnë maska, ndërsa hyri në...
Lajme26 Korrik 2020
Kryetari i Lëvizjes Vetvendosje, Albin Kurti e ka quajtur Adem Demaçin njërin ndër personat më frymëzues dhe formësues për të dhe LVV-në.“Adem Demaçi i përjetoi tri Jugosllavitë dhe hyri tre herë në burg. 28 vjet...
Lajme24 Korrik 2020
Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, gjatë kohës sa mori fjalën në foltoren e Kuvendit e ndërpreu fjalimin duke i thënë kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hotit, të mos e quaj “e shkretë”. Duket se...
Front TV24 Korrik 2020
Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, gjatë raportimit të tij në Kuvend lidhur me çështjen e dialogut mes Kosovës e Serbisë, ka thënë se ai ka caktuar koordinatorin e dialogut në përputhje me platformën...
Lajme18 Korrik 2020
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi është adresuar para qytetarëve pas kthimit nga intervistimi në Dhomat e Specializuara në Hagë. Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka përfunduar adresimin e tij për qytetarët pas kthimit nga Haga....
Lajme09 Korrik 2020
Nisma Socialdemokrate ka marrë një goditje pas largimit të deputetit Haxhi Shala, duke mbetur pa grup parlamentar në Kuvend. Kjo ka bërë që deputeti i kësaj partie Endrit Shala të shfaqet i tensionuar në Kuvend....
Lajme30 Qershor 2020
Kreu i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka folur pas takimit që pati me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Ramën. Në një shkrim në Facebook, Mustafa ka shkruar se ka pasur nderin që të takohet...
Lajme18 Qershor 2020
Labinot Tahiri i ka kthyer përgjigje Kryetarit të Sindikatës së Mjekëve, Blerim Syla. Kryetari i Sindikatës së Mjekëve të Kosovës, Blerim Syla, ka kritikuar artistët për mbajtjen e protestës për kërkimin e lejimit të dasmave...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.