Gjuha:
×
 • Lajme
 • Front TV
 • Front TV

  Hoti për Skënder Hysenin: Më përfaqëson mua dhe punon sipas udhëzimeve të mia në procesin e dialogut

  FrontOnline
  24 Korrik 2020

  Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, gjatë raportimit të tij në Kuvend lidhur me çështjen e dialogut mes Kosovës e Serbisë, ka thënë se ai ka caktuar koordinatorin e dialogut në përputhje me platformën për dialog, në përputhje me vendimin Qeverisë për zyrën për dialog dhe autorizimet kushtetuese që ka ai si kryeministër.

  Hoti ka thënë se Skënder Hyseni ka përvojë të madhe në diplomaci duke qenë për shumë vite afër Presidentit Rugova, duke shërbyer si shef i diplomacisë së Kosovës dhe personi kryesor që ka përfaqësuar Kosovën në Gjykatën Ndërkombëtarë të Drejtësisë kur u vulos deklarata e pavarësisë.

  “Unë i besoj atij dhe ai më përgjigjet mua, ai më përfaqëson mua në procesin e dialogut dhe punon sipas udhëzimeve të mia.”, ka thënë tutje kryeministri Hoti.

  Avdullah Hoti përpara deputetëve të Kuvendit ka prezantuar platformën e qeverisë me parimet kryesore në procesin e dialogut me Serbinë.

  https://www.facebook.com/FrontOnlineMedia/videos/2623184581282143/

  Ambasadorja e parë e Izraelit në Kosovë, e impresionuar me punën në Comodita
  Nga Rubrika
  Lajme30 Maj 2023
  Dragan Nedeljkoviq, që mediat serbe po e quajnë “anëtar i Autoritetit të Përkohshëm të komunës së Zveçanit”, ka folur para gazetarëve serbë....
  Lajme30 Maj 2023
  Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës është shprehur i shqetësuar për demolimin e veturave të T7 e KOHËS në Zveçan. Njëherësh AGK u...
  Lajme30 Maj 2023
  Për situatën në veri, kryeminstri i Kosovës, Albin Kurti ka biseduar me të dërguarin e posaçëm të Britanisë së Madhe për Ballkanin...
  Të tjera
  Lajme30 Maj 2023
  Mediat serbe janë hedhur në sulm ndaj Aleksandër Vuçiç. Në veri të Kosovës tensionet janë rritur ndjeshëm dhe frika e konfliktit të...
  Lajme30 Maj 2023
  Kongresisti amerikan, Ritchie Torres ka reaguar sot rreth zhvillimeve të fundit në veri dhe lëndimit të 25 pjesëtarëve të KFOR-it në Zveçan...
  Lajme30 Maj 2023
  Kryetari i komunës së Zveçanit, Ilir Peci, ka bërë të ditur se ai sot s’ka dalur në zyrën qendrore të kësaj komune....
  Lajme30 Maj 2023
  Dhjetëra protestues janë mbledhur në Zveçan. Rrugët janë të mbushura me gjësende të cilat u hodhën një ditë më parë nga protestuesit....
  Lajme29 Maj 2023
  Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu thotë se bandat e organizuara kriminale serbe të cilat udhëhiqen nga Vuçiq nuk do të tolerohen. Ajo...
  Lajme29 Maj 2023
  Kryetari i Leposaviqit, Lulzim Hetemi, ka mbetur i bllokuar brenda objektit të komunës. Sipas burimeve të Klankosova.tv Hetemi është duke u ruajtur...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.