×
Etiketë: punon
Lajme14 Shtator 2020
Mësimdhënësit me inicialet F.R., 39 vjeçar, Gjykata Themelore në Mitroivcë i ka caktuar masën e paraburgimit prej 30 ditësh, nën dyshimin për veprën penale “vrasje në tentativë” ndaj bashkëshortes së tij, po ashtu mësimdhënëse me...
Lajme08 Gusht 2020
Stafi i Drejtorisë së Bujqësisë në Vushtrri ka vazhduar punën edhe në vikend. Kjo për shkak që t’iu dilet në ndihmë fermerëve të cilët kanë aplikuar për subvencione. Kryetari i komunës, Xhafer Tahiri, ka bërë...
Lajme24 Korrik 2020
Drejtori i Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike në Kosovë, Naser Ramadani, thotë se aktualisht gjendja epidemiologjike në vend është e rëndë. Thotë se me rritjen e numrit të rasteve me Covid-19, ata po punojnë në...
Front TV24 Korrik 2020
Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, gjatë raportimit të tij në Kuvend lidhur me çështjen e dialogut mes Kosovës e Serbisë, ka thënë se ai ka caktuar koordinatorin e dialogut në përputhje me platformën...
Lajme17 Korrik 2020
Arsyeja: Punime të domosdoshme për sigurinë e sistemit. Njoftime nga KEDS për punimet në rrjet 18.07.2020 Prishtinë 1. TS 220/35/10(20)kV Podujeva do të ndërprehet: Dalja 10 kV Llausha (Kodi: 14000013) prej orës 07:30 deri ne...
Lajme01 Korrik 2020
Arsyeja: Punime të domosdoshme për sigurinë e sistemit. 02.07.2020 Prizren 1. NS 110/10 kV Prizreni 3 do të ndërprehet: Dalja 10 kV Malësia e Re (Kodi: 31000030) prej orës 10:00-14:00 Vendet: Malësia e Re, fshati...
Bota/Rajoni30 Qershor 2020
Ministri serb i mbrojtjes, Aleksandër Vulin, ka reaguar ndaj vizitës së kryeministrit shqiptar Edi Rama në Kosovë, gjatë ditës së djeshme. Sipas Vulin, miqësisë së Edi Ramës nuk mund t’i besohet, thuhet në Agjencinë serbe...
Bujqësi27 Qershor 2020
Agjencia e Statistikave të Kosovës ka publikuar rezultatet e anketës së ekonomive bujqësore për vitin 2019, ku thuhet se në Kosovë sipërfaqja e shfrytëzuar e tokës bujqësore ishte 420 141.05 hektarë, pjesa më e madhe...
Lajme26 Qershor 2020
Vendkalimi kufitar në Jazhincë për hyrje në Republikën e Kosovës është gati për punë që nga mesnata, por qytetarët nuk po munden të qarkullojnë në këtë vendbanim pasi pika kufitare në anën e Kosovës nuk...
Front TV23 Qershor 2020
Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Abelard Tahiri, gjatë seancës së sotme të Kuvendit të Kosovës, ka thënë se Qeveria “Hoti”, është duke punuar me projekte të PDK-së, raporton Front Online. “Është interesant me...
Lajme17 Qershor 2020
Kryeministri i vendit, Avdullah Hoti ka deklaruar se rritja e numrit të të infektuarve me COVID-19 është shqetësuese dhe se mungesa e vëmendjes për parandalimin të përhapjes së virusit vë në rrezik jetët e shumë...
Bota/Rajoni17 Qershor 2020
Materniteti në qytetin e Vlorës rrezikon që të mbyllet dhe stafi të vihet në karantinë të detyrueshme. Shkak është bërë një sanitare, e cila ka rezultuar e infektuar me COVID-19. Sanitarja e infektuar ka edhe...
Lajme15 Qershor 2020
Kryeministri Avdullah Hoti gjatë një takimi sot me shefin e EULEX-it, Lars Gunnar Wigemark, ka njoftuar këtë të fundit lidhur me prioritetet e Qeverisë për menaxhimin e COVID-19, rimëkëmbjen ekonomike, zhvillimin ekonomik, forcimin e sundimit...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.