Gjuha:
×
Etiketë: skënder
Lajme21 Shtator 2020
Në mbledhjen e Qeverisë sot u miratua pika 6-të e rendit të ditës, e cila parashihte shqyrtimin dhe miratimin e propozimit per rregullimin e pagës së koordinatorit për dialogun Kosovë-Serbi dhe ndihmësve të tij. Kjo...
Lajme05 Shtator 2020
Ministrja e Jashtme, Meliza Haradinaj-Stublla është përplasur pak me Skender Hysenin në konferencë e Kryeministrit Avdullah Hoti, i cili foli pasi u arrit marrëveshja Kosovë-Serbi. Ministrja e shtynë pak Hysenin dhe e largon nga krahu...
Front TV01 Shtator 2020
Me ndërmjetësimin e emisarit amerikan Richard Grenell, të premten në Uashington pritet që të takohen delegacioni kosovar me atë serb në kuadër të dialogut që ka synim njohjen përfundimtare reciproke mes dy vendeve. Në takimin...
Lajme27 Gusht 2020
Koordinatori shtetëror i Kosovës për dialogun me Serbinë, Skënder Hyseni, ka thënë se Serbia është treguar jokonstruktive në takimin që kanë pasur sot në Bruksel në nivel ekspertësh. Sipas tij, Serbia në takim të përbashkët...
Lajme23 Gusht 2020
Komuna e Deçanit njofton të gjithë qytetarët, invalidët e veteranët e luftës së UÇK-së si dhe familjet e dëshmoreve, se sot në fshatin Kodrali të Deçanit në ora 11:00, bëhet zbulimi i Lapidari kushtuar sakrificës...
Lajme17 Gusht 2020
Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka përkujtuar veprimtarin e çështjes kombëtare Skënder Çeku në 22-vjetorin e rënies. “Skënder Çeku ishte veprimtar i hershëm dhe figurë e ndritur e lëvizjes sonë kombëtare për liri dhe pavarësi....
Lajme17 Gusht 2020
Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka kujtuar dëshmorin Skënder Çeku, në 22 vjetorin e rënies heroike. Haradinaj ka shkruar se në të gjitha fazat e organizimit për liri, Skënder Çeku ishte...
Lajme13 Gusht 2020
Skender Hyseni është emëruar nga Qeveria “Hoti”, si koordinator për dialogun. E një gjë e tillë sipas Haki Abazit, anëtarë i VV-së, është antikushtetuese. “Kemi një vendim të Gjykatës Kushtetuese ku thotë që nuk mund...
Lajme11 Gusht 2020
Zëvendëskryeministri i parë i Kosovës, nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Besnik Tahiri, ka folur për mospajtimet me parterin e koalicionit, Lidhjen Demokratike të Kosovës, për dialogun me Serbinë. Tahiri ka thënë në...
Lajme07 Gusht 2020
Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Fitore Pacolli në seancën e sotme ka thënë se mocion mosbesimit meriton të ngritët për një grup ilegal dhe jolegjitim që e ka gjunjëzuar Kosovën në arenën ndërkombëtare. Ajo po ashtu...
Lajme05 Gusht 2020
Aktivisti dhe anëtari i kryesisë së VV’së, Arbër Zaimi ka thumbuar koordinatorin shtetëror për dialogun me Serbinë, Skender Hysenin për vizitën në ShBA dhe telefonatën e tij me Emisarin Special Richard Grenell. Zaimi ka shkruar...
Lajme04 Gusht 2020
Kryetari i AAK’së, Ramush Haradinaj, ka thënë se nuk dëshiron të informohet për dialogun Kosovë-Serbi nga Koordinatori Shtetëror për dialog, Skënder Hyseni, apo edhe kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti. “Nuk dua të më informoj Skënder...
Lajme31 Korrik 2020
Koordinatori shtetëror i Kosovës për dialogun me Serbinë, Skender Hyseni, tha se të shtunën do të udhëtojë për në Uashington, ku do të zhvillojë takime me zyrtarë të lartë të Departamentit Amerikan të Shtetit, me...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.