×
Etiketë: protestën
Lajme23 Shtator 2020
Shoqata e Gastronomëve të Kosovës ka pezulluar për një javë protestën e paralajmëruar për të premten, më 25 shtator Ky vendim i gastronomëve vjen pas mbledhjes së Komitetit për koordinimin dhe vlerësimin e situatës emergjente...
Lajme11 Shtator 2020
Pas vendimit të sotëm të MTI-së për ndalimin e përkohshëm të importit të vajit të palmës dhe të djathit me përmbajtje vaj palme, Shoqata e fermerëve të Kosovës anulon konferencën mediale të paraparë për nesër....
Lajme11 Gusht 2020
Federata e Sindikatave të Shëndetësisë së Kosovës ka njoftuar se ka pezulluar protestën e paraparë për nesër. FSSHK-ja ka thënë se ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, në bisedën e djeshme ka premtuar se do të...
Lajme25 Korrik 2020
Gastronomët kosovarë kanë paralajmëruar protestë para objektit të Qverisë gjatë javës së ardhshme. Për këtë cështje, kryeministri i vendit, Avdullah Hoti ka theksuar se do të takohet me pronarët e lokaleve për të parë një...
Lajme22 Korrik 2020
Një person ka dalë te vendi ku pritet të nis ndërtimi i Xhamisë së Madhe në Prishtinë, duke kundërshtuar protestën që është paralajmëruar për në ora 11:00, raporton Front Online. Ai iu është drejtuar policisë...
Lajme04 Korrik 2020
Kryetari i PDK’së, Kadri Veseli u ka kërkuar Organizatës së Veteranëve të Luftës që të anulojnë protestën e paralajmëruar më 9 korrik. Veseli përmes një video-mesazhi ka kërkuar anulimin e protestës për shkak të pandemisë....
Lajme03 Korrik 2020
Kryeministri Avullah Hoti në konferencën e përbashkët me kryeministrin Edi Rama, është pyetur edhe për protestën e paralajmëruar nga organizatat e dala nga lufta e UÇK-së dhe për mundësinë e zhbërjes së Gjykatës Speciale. Tha...
Bota/Rajoni28 Qershor 2020
Policia në Hagë ka bërë të ditur të dielen se i ka arrestuar 37 protestues, të cilët në shpërfillje të ndalesës së vënë nga gjykata, kanë protestuar kundër rregullave të distancimit social, të vëna për...
Lajme18 Qershor 2020
Labinot Tahiri i ka kthyer përgjigje Kryetarit të Sindikatës së Mjekëve, Blerim Syla. Kryetari i Sindikatës së Mjekëve të Kosovës, Blerim Syla, ka kritikuar artistët për mbajtjen e protestës për kërkimin e lejimit të dasmave...
Lajme17 Qershor 2020
Vokalisti i Grupit Troja, Bujar Berisha, ka dalë me një reagim pas lajmërimit publik se grupi ku ai këndonte është ndarë. Pas lajmërimit që gjatë ditës së sotme kanë bërë rrok grupi kosovar Troja, me...
Lajme17 Qershor 2020
“Vajzat e Mitrovicës” sot kanë organizuar një protestë paqësore pas dhunës dhe ngacmimeve seksuale që kanë ndodhur gjatë muajve të fundit në qytetin e Mitrovicës. “Kësaj proteste i është bashkuar edhe kryetari i komunës, Agim...
Lajme15 Qershor 2020
Labinot Tahiri ka bërë postimin për protestën, duke lajmëruar edhe bamirësinë e radhës që ka bërë. Labi iu është drejtuar edhe ndjekësve të tij në rrjetet sociale, pas protestës që është organizuar me iniciativën e...
Lajme14 Qershor 2020
Me datën 15 Qershor, nga ora 11:00 është paralajmëruar protestë para Ministrisë së Shëndetësisë. Këtë protestë e ka paralajmëruar këngëtari Labinot Tahiri, duke ngritur zërin për mos lejimin e organizimit të ahengjeve e dasmave, dersia...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.