Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Federata e Sindikatave të Shëndetësisë pezullon protestën që ishte paraparë për nesër

  FrontOnline
  11 Gusht 2020

  Federata e Sindikatave të Shëndetësisë së Kosovës ka njoftuar se ka pezulluar protestën e paraparë për nesër.

  FSSHK-ja ka thënë se ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, në bisedën e djeshme ka premtuar se do të realizohen kërkesat e sindikatës, e po ashtu për këtë është marrë edhe zotimi nga kryeministri Avdullah Hoti.

  “Federata e Sindikatave të Shëndetësisë së Kosovës njofton opinionin e gjerë dhe gjithë anëtarësinë se pas komunikimit me ministrin e Shëndetësisë, Armend Zemaj, përgjatë takimit të zhvilluar dje, i cili u zotua se kërkesat e FSSHK-së do të realizohen dhe për këtë ka marr edhe mbështetjen e Kryeministrit, si dhe pas vendimit për ndalimin e protestës nga ana e organeve të rendit, Këshilli Organizativ i Protestës duke i respektuar zotimet e ministrit, institucioneve shtetërore dhe shëndetin e popullatës merr vendim që të pezullojë e paraparë më datën 12.08.2020 dhe t’i hap rrugë dialogut social”, thuhet në njoftimin e FSSHK-së.

  Njoftimet nga KEDS për punimet në rrjet
  Nga Rubrika
  Lajme08 Qershor 2023
  Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka kritikuar partitë opozitare për reagimet e tyre ndaj situatës politike në Kosovë. Limaj ka vënë...
  Lajme08 Qershor 2023
  Deputeti i PDK-së dhe ish-komandanti i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj ka thënë se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka gabuar që...
  Lajme08 Qershor 2023
  Ambasadori i Mbretërisë së Bashkuar në Shqipëri, Alastair King-Smith, tha se mbeten të shqetësuar për tensionet në veri të Kosovës duke shtuar...
  Të tjera
  Lajme08 Qershor 2023
  Deputeti i VV-së Armend Muja nuk ka pranuar se ka përplasje mes Kosovës dhe aleatëve kyç, SHBA-së dhe BE-së sa i përket...
  Vip08 Qershor 2023
  Xhuli, ditët e fundit po kalon pushimet në Turqi. Por, me postimin e fundit të Atdheut, u kuptua se edhe ai është...
  Lajme08 Qershor 2023
  Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Lumir Abdixhiku është kryetari i parë që nuk e ka përjashtuar mundësinë e parë që...
  Lajme08 Qershor 2023
  Presidentja e Hungarisë, Katalin Novak, ka thënë se nëse diçka ndodhë në Kosovë, situata mund të eskalojë shpejt. E para e shtetit...
  Lajme08 Qershor 2023
  Nisma e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës për ta rrëzuar Qeverinë Kurti II nuk duket se po merr përkrahje nga partitë tjera...
  Bota/Rajoni08 Qershor 2023
  Ditën e sotme është publikuar lista e vendeve më pak të lumtura në botë. Sipas “indeksit të mjerimit” vjetor, varfëria, inflacioni dhe...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.