×
 • Lajme
 • Lajme

  Labi jep detaje për protestën e nesërme para MSH-së, përmend tubimin e Vetëvendosjes

  FrontOnline
  14 Qershor 2020

  Me datën 15 Qershor, nga ora 11:00 është paralajmëruar protestë para Ministrisë së Shëndetësisë.

  Këtë protestë e ka paralajmëruar këngëtari Labinot Tahiri, duke ngritur zërin për mos lejimin e organizimit të ahengjeve e dasmave, dersia shumë veprimtari nuk e kanë ndalur fare punën.

  I kontaktuar nga Indeksonline, këngëtari Labinot Tahiri u pyet rreth protestës së nesërme, se a pret përkrahje të kolegëve si dhe a pret se do të ndryshoj diçka pas kësaj proteste dhe ai dha sqarimet e tij.

  “Shpresoj që do të ndërmarrë diçka Qeveria dhe Ministria, si dhe padyshim qe duhet të lejohet mbajtja e dasmave e ahengjeve pasi që është një kosto e madhe për shtetin edhe për neve këngëtarëve që prej 4 muajsh ne nuk punojmë. Derisa shumë biznese janë hapur, pse mos të hapet edhe biznesi jonë.

  Nuk ka arsye më tutje me vazhdu me mbylljen e ahengjeve familjare kur shumë të tjera si Qeveria, Parlamenti janë të hapur, kafiteritë e ndryshme, linjat e autobusëve.

  Kur eventet në Mal të Zi, e Shqipëri janë hapur pse të mos hapen në Kosovë.

  Kam përkrahje masive, mund ta shihni edhe nëpër rrjete sociale. Ka shumë interesim.

  Nuk e kam ndërmarrë këtë iniciativë vetëm për vete, shpresoj në përkrahjen e kolegëve.

  Me datën 12 ka pasë me marrë vendim qeveria, por nuk e di pse akoma nuk është marrë, po mendoj që ka vullnet të mirë prej ministrit Zemaj e qeverisë për ndonjë vendim pozitiv në favorin tone”, ka thënë Labi për IndeksOnline.

  Labi ka folur edhe për tubimin e VV-së që u mbajt para disa ditësh duke thënë se: “Kur kam kërkuar protesta kam pasë kritika nga disa kolegë të cilët për tubimin e VV-së nuk e ngritën zërin për kujdesin e qytetarëve. Megjithatë për disa gjëra VV ka të drejtë. Duhet me të mbahen protestat kur kërkohet diçka e mirë për vendin”.

  Vetëm 60 euro kap ofertën Al Inclusive të “Sharr Travel” në Aqua Fafa
  Nga Rubrika
  Lajme01 Dhjetor 2023
  Vjehrri i Liridona Murselit, Saban Murseli në ditën e sotme [para se të ndodhte arrestimi i djalit të tij, Naimit] ka treguar...
  Lajme01 Dhjetor 2023
  Kryetari i PSD-së, Dardan Molliqaj dhe pesë aktivistët e tjerë si Zgjim Hysenit, Nol Nushit, Agron Kabashit, Korab Korçës dhe Gent Brahimi...
  Lajme01 Dhjetor 2023
  Ish-shef i stafit te presidentit Pacolli dhe bashkëpunëtori më i ngushtë i tij, Jetlir Zyberaj e ka mohuar që Naim Murseli ka...
  Të tjera
  Lajme01 Dhjetor 2023
  63-vjeçari i dyshuar për sulm seksual ndaj një të miture 15-vjeçare, nesër do të dalë para Gjykatës në Pejë. Zëdhënësi në Prokurorinë...
  Lajme01 Dhjetor 2023
  Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka thënë se njëri nga personat e arrestuar për vrasjen e Liridona Murselit është bashkëshorti i të...
  Lajme01 Dhjetor 2023
  Granit Plava është personi që është arrestuar së bashku me Naim Murselin, të dy si të dyshuar për planifikimin dhe vrasjen e...
  Lajme01 Dhjetor 2023
  Mbrojtja e ish-presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, është duke hetuar çështjet që ndërlidhen me kufizimin e komunikimeve për të akuzuarit pranë Gjykatës...
  Lajme01 Dhjetor 2023
  Policia e Kosovës ka konfirmuar se dy persona janë arrestuar në lidhje me vrasjen e Liridona Murselit. Sipas raportimeve, Naim Murseli dyshohet...
  Lajme01 Dhjetor 2023
  Policia e Kosovës ka arrestuar dy persona për rastin e vrasjes së Liridona Murselit, vrasje kjo e cila tronditi vendin më 29...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.