[wp-story]

Lajme

IKSHPK-ja: Bartja e maskës nuk është turp, është trimëri

IKSHPK-ja: Bartja e maskës nuk është turp, është trimëri
12:28 | 13 Korrik 2020

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë ka dal sërish me një apel për qytetarët për bartjen e maskës si masë preventive ndaj virusit Covid-19, raporton Front Online.

Këtë herë IKSHPK-ja ka zgjedhur thënien “Bartja e maskës nuk është turp, por trimëri”.

Në ndërkohë sot Policia e Kosovës gjatë patrullimeve në rrugë dhe në sheshet e Prishtinës, ka ndaluar qytetarët që nuk kanë qenë të pajisur me maskë. /Front Online

“Petrol Company” ndihmon më shumë se 200 familje për festën e Fitër Bajramit (VIDEO)

Të tjera