×
Etiketë: maskës
Bota/Rajoni01 Tetor 2020
Për mosmbajtjen e maskës janë regjistruar 890 shkelje gjatë 24 orëve të kaluara në territorin e vendit. “Gjatë ditës së djeshme (30.09/01.10.2020) në territorin e Maqedonisë së Veriut për masën e mbajtjes së maskës janë...
Lajme26 Shtator 2020
Policia e Kosovës, vazhdon të gjobisë qytetarët të cilët nuk i respektojnë masat e Qeverisë antiCovid. Vetëm gjatë 24 orëve të fundit janë shqiptuar 848 tiketa për mosrespektim të ligjit COVID-19. Por, nuk janë vetëm...
Bota/Rajoni16 Shtator 2020
Një burrë në Angli vendosi të mos mbante një maskë klasike në fytyrën e tij, por diçka shumë më interesante. Ai u fotografua duke udhëtuar me transport publik dhe goja e tij ishte e mbuluar...
Bota/Rajoni14 Shtator 2020
Gjatë 24 orëve të kaluara, sipas statistikave të Sektorit për Punë të Brendshme-Tetovë për mos mbajtjen e maskave mbrojtëse, gjithsej për 60 persona janë përgatitur urdhër pagesa për kundërvajtje, në përputhje me nenin 6 nga...
Bota/Rajoni14 Shtator 2020
Ministria e Punëve të Brendshme e Maqedonisë së Veriut ka informuar se  ka vazhduar me aktivitetet për zbatimin e masave për mbrojtje nga Coronavirusi, raporton Front Online. Nga kjo ministri thonë se në 24 orët...
Lajme04 Shtator 2020
Bartja e maskës në rrugë kur ka pak njerëz dhe makinë kur vozitësi është vetë apo i shoqëruar nga familjarët, shumë shpejt mund të mos jetë e detyrueshme. Një propozim i tillë i ka shkuar...
Bota/Rajoni04 Shtator 2020
Presidenti i SHBA-së, Donald Trump u tall të enjten me kandidatin demokrat për president, Joe Biden për vendosjen e një maske në fytyrë edhe pasi SHBA-ja vazhdon të udhëheqë botën me rastet e coronavirusit, me...
Bota/Rajoni30 Gusht 2020
Gjatë ditës së djeshme janë regjistruar 415 shkelje të masës për mbajtjen e obligueshme të maskës mbrojtëse, thonë nga MPB. “Gjatë ditës së kaluar (29/30.08) në territor të Republikës së Maqedonisë së Veriut në lidhje...
Kronika26 Gusht 2020
Ligji për Pandeminë, të martën u publikua në Gazetën Zyrtare, ndërsa nga sot, shkelësit e tij mund të dënohen në bazë të asaj që parashihet aty. Në këtë ligj, të njohur me emrin zyrtar si...
Bota/Rajoni23 Gusht 2020
Nga MPB njoftojnë se dje janë sanksionuar 459 persona për shkelje të masës për mbajtjen e maskës mbrojtëse. “Gjatë natës së kaluar (22/23.08.2020) në territorin e shtetit në lidhje me masën për mosmbajtje të maskës...
Bota/Rajoni15 Gusht 2020
Nga MPB informojnë se gjatë natës së kaluar janë regjistruar 369 shkelje të masës për mbajtjen e obligueshme maskës mbrojtëse. “Gjatë natë së kaluar 14/15.08.2020 në gjithë territorin e Republikës së Maqedonisë, në lidhje me...
Bota/Rajoni13 Gusht 2020
Ministria e Punëve të Brendshme informon se ka vazhduar me aktivitetet për zbatimin e masave për mbrojtje nga coronavirusi. Nga kjo ministri thonë se në 24 orët e fundit (12/13.08.2020) në të gjithë territorin e...
Bota/Rajoni11 Gusht 2020
Ministria e Punëve të Brendshme informon se ka vazhduar me aktivitetet për zbatimin e masave për mbrojtje nga coronavirusi. Nga kjo ministri thonë se në 24 orët e fundit (10/11.08.2020) në të gjithë territorin e...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.