×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Trumpi tallet me Bidenin për mbajtjen e maskës në fytyrë

  FrontOnline
  04 Shtator 2020

  Presidenti i SHBA-së, Donald Trump u tall të enjten me kandidatin demokrat për president, Joe Biden për vendosjen e një maske në fytyrë edhe pasi SHBA-ja vazhdon të udhëheqë botën me rastet e coronavirusit, me më shumë se gjashtë milionë infeksione.

  Duke folur para një turme kryesisht pa maska në Pensilvani, Trump pyeti mbështetësit nëse ata e njohin “një njeri që i pëlqen një maskë aq shumë” sa Biden, raporton CNN.

  “Kjo i jep atij një ndjenjë sigurie,” tha Presidenti. “Nëse do të isha psikiatër, do të thosha që ky djalë ka disa probleme të mëdha”, transmeton Telegrafi.

  Komentet e Trumpit, të cilat erdhën një ditë pasi SHBA-ja kaloi 185 mijë vdekje shkaku i COVID-19, bien ndesh me këshillat e ekspertëve të shëndetit publik, të cilët kanë theksuar rëndësinë e mbulimit të fytyrës mes rihapjes së vendit, duke pasur parasysh që njerëzit pa simptoma mund të transmetojnë pa e ditur virusin.

  Maskat kryesisht janë për të parandaluar që njerëzit që kanë virusin të infektojnë të tjerët.

  Ndryshe, kujtojmë se zgjedhjet për presidentin e ri amerikan do të mbahet më 3 nëntor (e martë).

  Vizitë në KEDS nga Avokati i Popullit Naim Qelaj dhe përfaqësueset e UN Women Kosovo
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni25 Qershor 2024
  Premtimi i Tubimit Kombëtar, partisë së ekstremit të djathtë për t’i ndaluar personat me dy shtetësi nga disa punë shtetërore në Francë...
  Bota/Rajoni25 Qershor 2024
  Në raundin e tretë të referendumeve kombëtare, të planifikuar për 22 shtator 2024, qytetarët zviceranë do të votojnë për reformën e pensioneve...
  Bota/Rajoni25 Qershor 2024
  Policia ka hapur zjarr ndaj protestuesve jashtë parlamentit të Kenias teksa ata tentuan të sulmonin ndërtesën ndërsa deputetët brenda miratuan një legjislacion...
  Të tjera
  Bota/Rajoni25 Qershor 2024
  Në raundin e tretë të referendumeve kombëtare, të planifikuar për 22 shtator 2024, qytetarët zviceranë do të votojnë për reformën e pensioneve...
  Bota/Rajoni25 Qershor 2024
  Policia ka hapur zjarr ndaj protestuesve jashtë parlamentit të Kenias teksa ata tentuan të sulmonin ndërtesën ndërsa deputetët brenda miratuan një legjislacion...
  Bota/Rajoni25 Qershor 2024
  Mbyllja e pikëkalimit në Rafah mes Egjiptit dhe Gazës ka pamundësuar evakuimet mjekësore të së paku 2.000 pacientëve, tha një zyrtar i...
  Lajme25 Qershor 2024
  KD Events & Communications ka reaguar pasi u përfol se hyrja në Prishtina Football Fest është me pagesë. Kjo kompani ka thënë...
  Sport25 Qershor 2024
  Kuqezinjtë e Kombëtares shqiptare mbërritën në Aeroportin e Rinasit pas përfundimit të rrugëtimit të tyre në Euro 2024. Sapo mbërriti në Rinas,...
  Vip25 Qershor 2024
  Çifti PM-Sarah kanë dëshirë të bëhen prindër. Po dasma e shumëpërfolur? Ende jo! DJ PM ishte i ftuar në emisionin “District”, ku...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.