×
 • Lajme
 • Lajme

  KEDS njofton se këto vende do mbesin pa energji elektrike

  FrontOnline
  02 Mars 2023

  Kompania për Distribuimin e Energjisë Elektrike në Kosovë (KEDS) njofton se të shtunën (04.03.2023) do të kryhen punime për siguri të sistemit energjetik dhe si rezultat në disa lokalitete do të ketë ndërprerje të rrymës.

  Ky do të jetë orari i ndërprerjes së energjisë elektrike sipas rajoneve të Kosovës.

  Njoftim nga KEDS-i për punimet në rrjet

  Punime të domosdoshme për siguri të sistemit

  Prishtinë

  1.

  Nga TS 220/35/10(20)kV Podujeva do të ndërprehet:

  Dalja 10kV Ballovc (kodi: 14000008) prej orës 10:30 deri në ora 15:00

  Vendet: Surkish, Lladofc, Sfeqël, Dumosh, Shajkovc, Surdulli, Herticë, Drazhnje, Rakenicë dhe Turuqicë.

  Arsyeja: Vendosja e shtyllave dhe  pastrimi i trasesë.

  04.03.2023

  Punime të domosdoshme për siguri të sistemit

  Prishtinë

  1.

  Nga TS 220/35/10(20)kV Podujeva do të ndërprehet:

  Dalja 10kV Fshatrat 1 (kodi: 14000009) prej orës 10:30 deri në ora 15:00

  Vendet: Sekiraqë, Poterët, Qershiat, Kamerollët, Sekiraqa 1,Sekiraqa 2, Sekiraqa 3, Kunushefc 1 dhe 2. Buricë, Gllamnik dhe Llapashticë e Ulët.

  Arsyeja: Vendosja e shtyllave dhe  pastrimi i trasesë.

  2.

  Nga TS 35/10kV Mazgiti do të ndërprehet:

  Dalja 10kV Breznicë (kodi: 15019009) prej orës 10:30 deri në ora 15:00

  Vendet: Breznicë, Kozaricë, Barilevë dhe Lebanë.

  Arsyeja: Ndërrimi i izolatorëve, punimi i kokave kabllovike.

  04.03.2023

  Punime në projekte investive

  Ferizaj

  1.

  Nga TS 110/35/10kV Lipjani do të ndërprehet:

  Dalja 10[kV] Drejtimi i bizneseve (kodi: 41000024)nga ora 08:30 deri nëora 15:00

  Vendet: TS-Sadik Qoqaj, INTERNACIONAL HOSPITAL KOSOVA SH.P.K.  Shpend Ramadani, BUÇAJ SH.P.K.  Fatmir Krasniqi, N.T.”LIRIDONI”, SA-SALLAHU SHPK.  Ahmet Sallahu, KOSOVA MOTORS GROUP, N.P.T. BESA COMMERCE Abdulla Veliu, UNTED HOSPITAL L.L.C.  Alfred Ibrahimi,MERCHANDISING GROUP L.L.C.  Drilon Heta,PRO&CO GROUP SH.P.K., Objekti  Nexhat Dumnica,D.P.T. ” LABI AS “,Potera,Baki automobil,TS-Skender Gashi “V. Gashi Produkti Slopanel”,TS-Elektro Stublla, N.T.N.SH.HIDROIZOLIMI “SHALA”, Sami Krasniqi, TS-AUTO LLAPI SH.P.K dhe DELFIN AUTO  SH.P.K.

  Arsyeja:  Projekt investiv, ndërrimi i dy shtyllave sipas projektit.

  Gjakovë

  1.

  Nga TS 35/10 kV Malisheva do të ndërprehet:

  TS 10/04 [kV] Balincë Karaqicët (kodi: 82082007023)nga ora 09:00 deri nëora 17:00

  Vendet: Karaqicët.

  Arsyeja:  Projekte investive, punimi në rrjetë – shtrirja e kabllove.

  2.

  Nga TS 35/10 kV Gjakova I do të ndërprehet:

  Dalja 10[kV] Skivjan (kodi: 80080009)nga ora 08:00 deri nëora 17:00

  Vendet: fshatrat: Bitesh, Dobrixhë, Dujakë, Firajë, Hereç, Jasiq, Novosellë e Epërme, Novosellë e Poshtme, Osek Hilë(një pjesë), Osek Pashë, Plançor, Skivjan

  Arsyeja:  Projekte investive, demontimi i transformatorëve të vjetër, montimi i transformatorëve të ri, ngritja e shtyllave të tensionit të mesëm, demontimi i konzollave të vjetra.

  04.03.2023

  Punime në projekte investive

  Prishtinë

  1.

  Nga TS 220/35/10(20)kV Podujeva do të ndërprehet:

  Dalja 10[kV] Fshatrat 2 (kodi: 14000010) nga ora 12:30 deri nëora 16:30

  Vendet: fshatrat: Sibofc, Lluzhan,Penuhë, Lupç i Epërm, Llugë, Majac dhe Popovë.

  Arsyeja:  Projekte investive, me qellim të tokëzimit të konzollave të tensionit të mesëm dhe realizimit të tokëzimit në trafostacionet egzistuese në projektin “Konsumatorët e fshatit Llugë”.

  04.03.2023

  Punime nga palët e treta

  Gjakovë

  1.

  Nga TS 110/10 kV Gjakova 2 do të ndërprehet:

  Dalja 10 kV Qendra (kodi: 81000002) nga ora 09:00 deri në ora 12:00

  Vendet: rr.Abedin Tërbeshi, rr.Ali Ibra, Rr.Ferhat Binishi (një pjesë), rr.Ismail Qemali, rr.Marin Barleti, rr.Mazllum Lakuci, rr.Mbretëresha Teuta, rr.Nënë Tereza, rr.Përmet Vula (një pjesë), rr.Petro Nini Luarasi, rr.Rruga Tirana, rr.Skënderbeu (një pjesë), rr.Tefik Çanga dhe rr.Vëllezërit Frashëri.

  Arsyeja: Për realizimin e punimeve sipas  pëlqimit elektro-energjetik dhe projektit te aprovuar.

  2.

  TS 35/10 kV Malisheva do të ndërprehet:

  NS 10/0.4kV TS JANQISHTE (Kodi: 82082006024)prej orës 10:00 deri në ora 16:00

  Vendet: fshati Janqishtë – një pjesë.

  Arsyeja: Punime sipas pëlqimit elektro-energjetik dhe projektit të aprovuar, si dhe rekomandimeve nga komisioni i pranimeve teknike.

  Loja e madhe ka filluar nga 31 Janar dhe vazhdon deri me 2 Shkurt në Petrol Company
  Nga Rubrika
  Lajme28 Maj 2024
  Asambleja Parlamentare e NATO-s e ka miratuar të hënën rekomandimin për avancim të statusit të Kosovës nga anëtare vëzhgues në anëtare të...
  Lajme28 Maj 2024
  Analisti politik, Artan Muhaxhiri, për FrontOnline thotë se puna dhe se si e kanë marrë pushtetin kryetarët në komunat veriore, ka qenë...
  Lajme28 Maj 2024
  Deputetja e AAK-së¸Time Kadrijaj, për FrontOnline thotë se nuk ka ndonjë raport që vlerëson punën e katër kryetarëve të komunave veriore. ‘’Nuk...
  Të tjera
  Sport27 Maj 2024
  Ermal Krasniqi është vetëm një hap larg transferimit te Sparta Praga. Reprezentuesi i Kosovës që është aktualisht pjesë e Rapid Bukureshtit, do...
  Lajme27 Maj 2024
  Ramush Haradianj, kryetar i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), ka pretenduar të hënën se kryeministri i Kosovës Albin Kurti “është i...
  Lajme27 Maj 2024
  Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola Von Cramon, ka thënë se nuk do të këtë përparim të Kosovës dhe Serbisë drejtë...
  Lajme27 Maj 2024
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka përkujtuar në përvjetorin e vdekjes së saj, nënën Pashkë. Kurti ka thënë se bijtë e saj,...
  Sport27 Maj 2024
  Jadon Sancho i dërgoi një mesazh ish-bashkëlojtarit Jude Bellingham pasi u konfirmua se Real Madridi do të përballet me Borussia Dortmundin në...
  Lajme27 Maj 2024
  Në Shtetet e Bashkuara të Amerikës është shënuar “Dita e Përkujtimeve”. Qëllimi kryesor i kësaj feste është të nderojë dhe të kujtojë...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.