×
Etiketë: kush
Lajme30 Shtator 2020
Bas Martens u paraqit me disa kërkesa e jo pak vërejtje në seancën e djeshme gjyqësore në Tribunalin Special në Hagë. Avokati holandez, që dje ishte mbrojtës kujdestar i Nasim Haradinajt, po tenton që nënkryetarit...
Bota/Rajoni30 Shtator 2020
Sipas një ankete të organizuar nga televizioni CNN, gjashtë në dhjetë përcjellës të debatit mes dy kandidatëve presidencialë në Shtetet e Bashkuara mendojnë se Joe Biden ka dalë fitues, ndërsa vetëm 28 për qind besojnë...
Lajme29 Shtator 2020
Në mesditën e së hënës në Qendrën Klinikë dhe Universitare të Kosovës ka lindur foshnjën e saj një vajzë 14-vjeçare. Lehona e lindur në vitin 2006 kishte shkuar në QKUK në javën e 35 të...
Lajme29 Shtator 2020
Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka thënë se deri më tani nuk ka shpenzuar asnjë cent nga arka e shtetit për të menaxhuar pandeminë. Zemaj ka thënë se ky rrugëtim deri më tani është financuar...
Lajme28 Shtator 2020
Qeveria e Kosovës ka votuar sot për ndarjen e mjeteve në kuadër të fondit për rimëkëmbje ekonomike, të cilat ndahen si subvencionim për koston e pagave që kanë bizneset në Kosovë. 87 milionë euro është...
Bota/Rajoni26 Shtator 2020
Vrasja e 47-vjeçarit nga Kosova, me inicialet M.B., që ka ndodhur të enjten në Cyrih, sipas raporteve të para ishte e mbuluar nga misteri.Por, dje autoritetet kompetente kanë dhënë një version lidhur e rrjedhën e...
Front TV25 Shtator 2020
Askush nuk e di nëse do të ketë apo jo zgjedhje këtë vit. Por, në rast se ndodhin, dikush,  veçse e ka ndarë mendjen se kë do ta votojë në to. Madje jo veç ai....
Lajme24 Shtator 2020
Në mëngjesin e të enjtes, një kosovar ka mbetur i vdekur në Zvicër. Sipas raportimeve deri te vdekja e tij ka ardhur pas një mosmarrëveshjeje familjare në një apartament në rrethin 2 të Cyrihut. Reporteri.net...
Lajme24 Shtator 2020
Salih Mustafa, ish- shef i inteligjencës së FSK-së dhe ish-eprori i UÇK-së në zonën Operative të Llapit, i cili e ka drejtuar njësitit të quajtur BIA, është i arrestuari i parë i Speciales. Ai është...
Lajme22 Shtator 2020
Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, në emisionin DPT te Fidani ka folur për ofendimet që i bëhen asaj në rrjete të ndryshme, por edhe nga politikanë e aktivistë të LDK-së, pjesë e partisë...
Lajme22 Shtator 2020
Kryetari i Vetëvendosjes Ablin Kurti, ka zbuluar emrin e këshilltarit të presidentit të Kosovës, Hashim Thaçit dhe bashkëpunuesit të vet, ku sipas tij, këta të dy paskan pasur një bisede, e ku këshilltari i Thaçit...
Bota/Rajoni20 Shtator 2020
Paga mesatare mujore e paguar neto në korrik në Kroaci ishte 6722 kuna (rreth 891 euro). Kjo është 0.3 për qind më e ulët në terma realë në bazë mujore, ndërsa është 3.2 për qind...
Bota/Rajoni19 Shtator 2020
Anëtarja e Gjykatës së Lartë së Shteteve të Bashkuara, Ruth Bader Ginsburg u nda nga jeta dje në banesën e saj në Uashington, në moshën 87 vjeçare. Gjykatësja Ginsburg vdiq nga komplikimet nga kanceri i...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.