×
Etiketë: flasim
Lajme01 Tetor 2020
PDK: Për zgjedhjen e presidentit do të flasim kur të vijë koha Anëtari i Kryesisë së Partisë Demokratike të Kosovës, njëherësh deputet i Kuvendit të Kosovës, Enver Hoxhaj, ka folur për 100-ditëshin e Qeverisë Hoti,...
Lajme04 Shtator 2020
Bartja e maskës në rrugë kur ka pak njerëz dhe makinë kur vozitësi është vetë apo i shoqëruar nga familjarët, shumë shpejt mund të mos jetë e detyrueshme. Një propozim i tillë i ka shkuar...
Lajme29 Gusht 2020
Kreu i Qeverisë së Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë se vetëm njohja reciproke i normalizon raportet në mes të Kosovës dhe Serbisë. Hoti ka thënë se një gjë të tillë e ka kërkuar në secilin...
Lajme28 Gusht 2020
Aleanca Kosova e Re beson që Kosova duhet të punojë me aleatët e saj në procesin për normalizimin e marrëdhënieve me Serbinë që duhet të çojë në njohje të ndërsjellë. Kryetari i AKR-së Behgjet Pacolli...
Lajme25 Korrik 2020
Deputeti i VV’së, Fitim Uka, ka thënë se Ramë Likaj ka emëruar në Bordin e Universitetit të Pejës motrën e deputetit të AAK’së dhe Shefin e grupit të Këshilltarëve të AAK’së në Pejë. Ai nuk...
Bota/Rajoni22 Korrik 2020
Delegacioni serb do të udhëtojë sot në Bruksel, ku do të zhvillojnë bisedime me përfaqësuesit e BE-së dhe institucioneve të Kosovës, në dy ditët e ardhshme. Kështu tha drejtori i të ashtuquajturës Zyre Serbe për...
Lajme14 Korrik 2020
Deputetja e LDK’së, Besa Gaxherri ka reaguar pas përplasjeve në Kuvend të Kosovës se kush nga partitë politike është testuar për Covid 19, raporton Front Online. Gaxherri tha se është turp të diskutohet se kush...
Lajme27 Qershor 2020
Kryeministri Avdullah Hoti, ka thënë se në dialogun me Serbinë nuk do të bisedojnë për integritetin territorial. Ai në konferencë për media pas kthimit nga Brukseli ka thënë se ka koordinim të ngushtë ndërmjet Uashingtonit...
Front TV22 Qershor 2020
Kryetari i Këshillit Nacional të Shqiptarëve në Serbi, Ragmi Mustafa, në një intervistë për Front Online, ka vlerësuar që bashkimi i partive shqiptare në një listë të vetme, në zgjedhjet e së dielës në Serbi,...
Lajme18 Qershor 2020
Emisari amerikan, Richard Grenell, ka qenë i prerë. Në këtë fazë, që ai e quan faza e parë, duhet të arrihet normalizimi i raporteve ekonomike në mes të Kosovës dhe Serbisë. Ai për një gjë...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.